FETHİYE'DE GÖKYÜZÜNDE EVLİLİK TEKLİFİ

Fethiye'de yamaç paraşütü ile uçan sağlık görevlisi, kız arkadaşına gökyüzünde ilginç bir şekilde evlilik teklifinde bulundu. Ayrı ayrı yamaç paraşütleriyle Babadağ'dan havalanan Önder Özata (26) ile kız arkadaşı Hande Darıcı (23) gökyüzünden Ölüdeniz'i seyrederken, Özata daha önceden pilotlar ile birlikte planladığı sürprizi uyguladı.

PAYLAŞ

Ölüdeniz’de gökyüzünde ilginç bir evlilik teklifi daha gerçekleştirildi. UMKE Paramedik Görevlisi Önder Özata, tecrübeli yamaç paraşütü pilotu Olcay Ünal ve Bülent Tutgun ile görüşerek; kız arkadaşına gökyüzünde evlilik teklifinde bulunmak istediğini belirtti. Önder Özata, kız arkadaşına yamaç paraşütü ile uçma teklifinde bulundu. Henüz atanmamış olan Paramedik Görevlisi Hande Darıcı, Hanuman Yamaç Paraşütü Şirketi Pilotu Bülent Tutgun; Önder Özata da Pilot Olcay Ünal ile birlikte Babadağ’ın bin 700 metrelik pistine çıktılar. Tüm hazırlıkların yapılmasının ardından tandem olarak başarılı şekilde uçuşa geçildi. Gökyüzünde yaklaşık bin 200 metre yükseklikte Önder Özata’nın bulunduğu yamaç paraşütü Hande Darıcı’nın bulunduğu paraşüte iyice yaklaştı. Bu sırada Özata, yüksek sesle “Aşkım, seni seviyorum. Evlenmek istiyorum” şeklinde bağırdı. Darıcı da şaşkınlıkla bu sürprize “Evet” diye cevap verdi. Her ikisi de maskeli olan gençlerin bu çığlığını diğer paraşütlerdeki pilotlar da ilgiyle izledi. 

Ölüdeniz Belceğiz Plajı’na önce Önder Özata inerken, bir süre sonra Hande Darıcı da başarılı bir şekilde iniş yaptı. İnişte 2 yıllık arkadaşına sarılıp, sevinç gözyaşı döken Darıcı daha sonra önünde diz çöken Özata’nın bir kez daha teklifi yenilemesi ve evet cevabı aldıktan sonra tektaş yüzük taktı. Bu anda Özata’nın arkadaşları volkan ve meşaleler yakarken, çevredeki turistler bu anı ilgiyle izledi. 

Önder Özata, “Bu teklifi geçtiğimiz Nisan ayında yapacaktım. Babadağ’ında ambulansta görevli olarak çalışırken, kız arkadaşıma bu sürprizi yapmayı planlamıştım. Ancak Kovid-19 nedeniyle sağlık çalışanları olarak çok çalışmak zorunda kaldık. Nasip bugüneymiş. Düğünümüzün çabuk olmasını arzuluyoruz. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ve tüm sağlık ekibimiz pandemi nedeniyle hala yoğun çalışıyoruz. Kız arkadaşımdan evet cevabı aldığım için çok mutluyum” dedi. 

Hande Darıcı da ilk kez böyle bir sürpriz yaşadığını belirterek, “Sadece paraşütle atlamak için davet etmişti. Gökyüzünde çığlık atarak evlenme teklifinde bulununca şaşırdım. Çok büyük sürpriz oldu. Ben de paramedik görevlisiyim ama henüz atanmış değilim” dedi. 

Paraşüt Pilotu Bülent Tutgun da “Geçtiğimiz yıl Babadağ’da ambulansta görev yapan Önder Özata ile tanışmıştık. Hatta paraşütle uçurmuştuk. Kız arkadaşına sürpriz yapacağını söyleyince biz de bu organizasyonu hazırladık. Şirket olarak paraşütçü arkadaşlarla maske ve hijyeni öne çıkararak, uçuşlara başladık. Bu arkadaşların düğününde de birlikte olacağız. Mutluluklar diliyoruz” dedi. 

 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN