Fethiye'de 3 bin 119 öğrenci, LGS'de ter dökecek

Türkiye genelinde olduğu gibi 20 Haziran 2020 tarihinde Fethiye'de de gerçekleşecek olan LGS sınavı ile ilgili toplantı düzenlendi.

PAYLAŞ

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre başkanlığında Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Muğla İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serap Aksel, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ile şube müdürleri, Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San ile şube müdürleri, Fethiye ve Seydikemer’deki ortaokulların müdürleri ile sınav komisyon başkanları katıldı.

Korona virüsü salgını tedbirleri kapsamında gerçekleşen toplantı; LGS sınavları ile ilgili bilgilendirme ve kuralların anlatıldığı sinevizyon gösterimi ile başladı. Muğla İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serap Aksel tarafından yapılan bilgilendirmede; 20 Haziran 2020 Cumartesi günü gerçekleşecek olan LGS sınavları Muğla genelinde 241 okulda gerçekleşecek. Muğla’da toplam bin 207 salonda 16 bin 118 öğrenci sınava girecek. Fethiye’de ise 30 okulda, 221 salonda düzenlenecek sınava 3 bin 119 öğrenci katılacağı, ifade edildi. Aksel; sınav 2 oturumda gerçekleşecek. Sınav öncesinde, sınav anında ve sınav sonrasında Kovid-19 salgını nedeniyle nelerin yapılması gerektiği hususunda katılımcılara bilgiler verdi.

Hiçbir öğrencinin mağduriyet yaşamaması için en üst seviyede planlamaların yapılması okul müdürlerinden özellikle talep edildi. Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu, LGS Sınavları yazısı, 2020 Merkezi Sınav Görevlendirme İşlemleri yazısı ile ilgili katılımcılara bilgilendirmelerde bulunuldu. Salgın hastalık nedeniyle alınacak tedbirler, okul bahçesi ve binanın temizliği, öğrencilerin sınav yapılacak okullara ulaşımı, maske temini, salon düzeni, sosyal mesafe, sınavın uygulanması ile ilgili değerlendirmeler yapıldı. Okul müdürlerinin de soru ve görüşleri alınarak toplantı tamamlandı.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre yaptığı konuşmada, “Anne babalar olarak çocuklarımızın sınavlara girdiği günler bizim için büyük önem taşır. Muğla’da bu yıl 16 bin 152 öğrencimiz mezun olacak. 241 okulda sınav yapılacak. 20 Haziran günü öğrenciler ve aileleri ile birlikte 50 bin kişinin sokağa inecek. Sosyal mesafenin korunmasında en büyük görev okul müdürlerine düşüyor. Bu toplantıda hem sizlerin görüşünü almak hem de sınav sürecini bir kez daha gözden geçirmek için düzenledik” dedi.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN