Fethiye Kovid-19'a uygun şekilde hazırlandı

Fethiye'de Kovid-19 normalleşme tedbirleri doğrultusunda kafelerden restoranlara, balık halinden bijutericilere kadar değişik sektörlerdeki hazırlıklar tamamlandı. Kafe ve restoran yetkilileri bugünden itibaren normalleşmeye döndüklerini, sosyal mesafe ve hijyene uygun şekilde mekanlarını açtıklarını söylediler.

PAYLAŞ

Fethiye’deki kafelerin ilk müşterileri sabah saatlerinde özledikleri mekanlarda yerlerini aldılar. Birer buçuk metre mesafeli masalarda oturan vatandaşlar; çay, kahve içerek 2 aylık özlemi geride bıraktılar. Vatandaşlar, “Korona virüs etkisine karşı tedbirli olmalıyız. Tedbir alınmayan yerlerde oturmayız” dediler. Kafe yetkilileri ise aldıkları önlemleri anlatıp, “Fiyatlarımız aynı” diye konuştular. 

Fethiye’de restoran ve dönerciler de sabah saatlerinden itibaren mekanlarını açarken, “Müşterilerimizin ateşini ölçerek alıyoruz. Sosyal mesafe ve maske konusunda uyarılarda bulunuyoruz” dediler. 

Fethiye’nin tanıtımında büyük bir yeri bulunan balık halinde ise Fethiye Belediyesi’nin hafta sonunda gerçekleştirdiği dezenfekte çalışmasının ardından, balık restoranlar Kovid-19 normalleşme kapsamında masa ve hijyen konusunda mekanlarını hazırladılar. Balık halindeki işletmeciler ve görevliler, “Masalar arasında birer buçuk metre boşluklar bıraktık. Hijyen ile ilgili tüm önlemleri aldık. Gece saat 22.00’ye kadar açık olacağız. Müşterilerimizi bekliyoruz” ifadelerini kullandılar. 

Bijuteri satan esnaflar da korona virüsü tedbirleri kapsamında maskesiz müşteri almayacaklarını belirtip, ayrıca takıları deneme işlemleri eskiden olduğu gibi yapılamayacaklarını söylediler. Sosyal mesafeye de dikkat edileceği belirtildi. 


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN