Fethiye Kent Konseyi 'engelli meclisi ve erişebilirlik çalışma grubu' toplantısı yapıldı

Fethiye Kent Konseyi Genel Kurulu'nda kurulması onaylanan Engelli Meclisi ve Erişilebilirlik Çalışma Grubu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

PAYLAŞ

Kent Konseyi Başkanı Gül Bahar Edik Kayhan’ın yürütücülüğünü, yürütme kurulu üyesi Çiğdem Özel’in kolaylaştırıcılığını üstlendiği toplantıya ilgili dernek ve STK temsilcileri, kamu kurumu temsilcileri, Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli ve Fen İşleri Müdür Vekili İsmail Saraç katıldı.

Kent Konseyi Başkanı Gül Bahar Edik Kayhan’ın meclislerin kurulması ve çalışması ile ilgili yönerge maddelerini aktarmasının ardından katılımcılar meclisin işleyişi ile ilgili soru ve görüşlerini dile getirdi. 

Seçimli Genel Kurul ile yapılanmasını tamamlayacak olan Engelli Meclisi’nin engellilerin yaşadıkları fiziksel ve sosyal sorunları tespit etmek, çözüm için yetkili kurumları harekete geçirmek, kamuoyu oluşturmak, eğitim ve farkındalık yaratmak adına projeler geliştirmek gibi görevleri olacağı belirtildi.  Gönüllülük esasıyla çalışacak olan meclisin büyük bir emek harcaması gerektiği vurgulandı.Toplantının sonunda; Engelli Meclisi’nin 7 adet yürütme kurulu üyesinin ve temsilcisinin seçileceği Seçimli Genel Kurul’unun, 27 Kasım 2019 Çarşamba Günü Saat 15:00’de Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde yapılmasına karar verildi. 


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN