'Çocuklar Geleceğin Teminatıdır'

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Fethiye'de bir etkinlik düzenlendi. Fethiye Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen organizasyonda çocuk haklarına dikkat çekildi.

PAYLAŞ

Yürüyüşe katılan öğrenciler ve vatandaşlar yürüyüş eşliğinde hoparlörlerden çalan müzikler eşliğinde dans gösterileri de sergilediler. Yürüyüş boyunca öğrenciler, ellerindeki çocuk haklarının yazılı olduğu pankartları taşıdılar. Fethiye’de sahil bandı Özgecan Anıtı önünde başlayan yürüyüş programına Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Muğla İl Müdür Vekili Osman Toprakçı, Fethiye Sosyal Hizmetler Müdürü Sevim Seringen, Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürü Mehmet Aksu, kurum müdürleri, kurum görevlileri ile kurumlarda kalan öğrenciler katıldı. Özgecan Anıtı önünde başlayan yürüyüş Şehit Fethi Bey Parkı’nda sona erdi. 
Sahil bandı boyunca “Hayat Bayram Olsa” isimli şarkı eşliğinde yürüyen çocuklar ellerinde 10 maddeden oluşan Dünya Çocuk Hakları Evrensel Bildirgesi ile “Keşke Dünyayı Çocuklar Yönetse”, Çocuklar Geleceğin Teminatıdır”, “Çocuk Bedenime Dokunma” yazılı pankartlar taşıdılar. Şehit Fethi Bey Parkı’nda sona eren yürüyüşün ardından etkinliğe katılan çocuklar müzik eşliğinde eğlendiler. 

Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürü Mehmet Aksu yaptığı açıklamada, “Dünya Çocuk Hakları Günü’nde her birlikteyiz. Bütün yetişkinler endişelerini çocukları için saklar. Tüm dünyanın çocuk haklarına dikkat çekmesi adına hepimiz buradayız. Denetimli Serbestlik Müdürlüğü olarak her zaman yanındayız” dedi. 

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Muğla İl Müdür Vekili Osman Toprakçı, “Çocuk hakları hem kanunen hem de ahlaken haklarının korunduğu ve onlara sahip çıkıldığı bir beyannamedir. Bu anlamda Fethiye’de bir yürüyüş programı düzenledik. Bu anlamlı gün dolayısıyla farklı bölgelerde farklı çalışmalar yapılmaktadır. Tüm çocuklarımızın Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutluyorum.Şahsım ve kurumum adına herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN