Fethiye İşletme Fakültesinde mezuniyet heyecanı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde bulunan Fethiye İşletme Fakültesi ve Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezuniyet sevinci yaşadı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye İşletme Fakültesi'nde düzenlenen organizasyona Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye İşletme Fakültesi İşletme Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Füsun Özderdem, Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit rektör yardımcıları, akademik personel ve öğrencilerin aileleri katıldı. Derece ile mezun olan öğrencilere protokol üyeleri belgelerini teslim etti.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi - Onur Çadır

MEZUNİYETİMİZİ GERÇEKLEŞTİRİYOR OLABİLMEKTEN DOLAYI BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ
Mezuniyet töreninde konuşma yapan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye İşletme Fakültesi İşletme Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Füsun Özderdem, “Muğla Sıtkı Koçman üniversitesi Fethiye işletme fakültesi 2019-2020, 2020-2021 ve Fethiye Ali Sıtkı Menfaret Koçman Meslek Yüksekokulunun 2020-2021 mezuniyet törenine hoş geldiniz. Ne yazık ki dünyada olduğu gibi ülkemizde kovid-19 salgını ile mücadele içinde. Salgın nedeni ile alınan önlemler kapsamında gerçekleştiremediğimiz 2019-2020 mezuniyet törenimizi ve 2020-2021 mezuniyet törenimizi iyileşen şartlar sayesinde, bugün tedbirlerimizi de alarak gerçekleştiriyor olabilmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. 

MEZUN OLAN ÖĞRENCİLERİMİZİ KUTLUYORUM
Hayatlarının yeni bir dönemine adım atmak üzere olan öğrencileri tebrik eden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, “Protokolün değerli üyeleri, çok değerli akademisyenlerimiz, hocalarımız, kıymetli velilerimiz ve varlık nedenimiz olan sevgili öğrencilerimiz tabi ki burada her zaman yanımızda olan basın mensuplarımız.  Muğla Sıtkı koçman üniversitesi Fethiye İşletme Fakültesi ve Fethiye Ali Sıtkı Menfaret Koçman Meslek Yüksekokulu 2020-2021 eğitim-öğretim yılı mezuniyet törenine hoş geldiniz diyor ve sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Hayatlarının yeni bir dönemine adım atmak üzere olan siz sevgili öğrencilerimi canı gönülden kutluyorum. Değerli misafirler iksadi ve idari bilimlerin en önemli alanı olan iletme disiplini özellikle sanayi devriminden sonra yaşanan süreçte uluslar için çok önemli roller üstlenmiştir. Nitekim ABD’nin büyük buhrandan çıkışı Sovyetler Birliğinin Kuruluşu ve son bulması gibi tarihsel olayların temelinde iksidadi aynı zamanda idari pratikler yapmaktaydı. Bu nedenle bizde mevcut küresel düzende kamu ve özel sektörde çalışacak öğrencilerimize orijinal bir perspektif kazandırma arzusunda olduk” ifadelerini kullandı.

EĞİTİM BİR ÖMÜR SÜREN BİR SÜREÇ
Eğitimin bitmediğini ve bir ömür boyu süren bir süreç olduğuna değinen Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, “Sayın rektörüm, sayın dekanım, ilçemiz protokolü saygıdeğer üyeleri, fakültemizin ve Meslek Yüksekokulumuzun kıymetli hocaları, öğrencilerimizin değerli velileri ve günün kahramanı siz sevgili mezun öğrenci kardeşlerim bende sizleri saygıyla selamlıyorum ve mezuniyetinizi tebrik ediyorum. Sevgili öğrenci kardeşlerim rektör hocamın da dediği gibi eğitim bir ömür süren bir süreç belki de bu sürecin en önemli durağı üniversite eğitimi siz bugün bu eğitimi tamamlayıp mezun oldunuz. Eğitim hayatı boyunca edindiğiniz bütün bilgiyi, birikimi, tecrübeyi inşallah fiiliyata dökeceksiniz. Ben çok başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum ve Fethiye kaymakamı olarak şunu size içtenlikle söylüyorum, siz bugüne kadar Fethiye’mizin misafiriydiniz bugünden itibaren Fethiye’nin birer evladısınız. İlçem ve şahsım adına her birinize ve ailelerinize teşekkür ediyorum. Tabi teşekkürün büyüğü de sizleri yetiştiren hocalarınıza bütün üniversite camiasına sayın rektörümün şahsında ayrı –ayrı teşekkür ediyorum. Bundan sonra meslek hayatınızda inşallah başarılı olursunuz” ifadelerini kullandı. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN