FETHİYE'DEN 34 BİN 437 TON İHRACAT YAPILDI

Fethiye pandemiye rağmen ülke ekonomisine turizm sektöründen gelir sağlarken, tarımda da ekonomiye ciddi şekilde destek sağlıyor. Fethiye'den son 9 ayda 24 ülkeye çoğunluğu domates olmak üzere 34 bin 437 ton ihracat gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Fethiye tarım ürünleri ihracatı ile bu yılda dikkat çekti. Pandemi tedbirlerine rağmen Fethiye’de başta domates olmak üzere 9 ayda 34 bin 437 ton ihracat gerçekleştirildi. Fethiye’den başta Rusya, Ukrayna, Romanya, Suudi Arabistan, Dubai, Kosova, Gürcistan, Yunanistan, Makedonya ve Kazakistan’a olmak üzere 24 ülkeye 34 bin 437 ton tarım ürünü ihraç edildi. İhraç edilen ürünlerden 32 bin 656 tonu domates, 186 tonu yeşilbiber, 115 tonu salatalık, 67 tonu kabak olmak üzere diğer sebze ve meyveler olduğu kaydedildi. 

Yetkililer ihracatın bölgemizden yıl sonuna kadar devam edeceğini belirterek “Geçtiğimiz yıllarda Seydikemer sınırındaki Antalya Kaş bölgesinden tarım ürünlerinin Fethiye’den ihracatı gerçekleştiriliyordu. Bu ihracat şimdi Antalya’dan yapılıyor. İhracat rakamı bu nedenle biraz düşük kaldı. Fethiye ve Seydikemer olarak 34 bin 437 tonluk tarım ürünü ihracatı pandemiye rağmen son derece başarılıdır. Çiftçilerimiz ürettikçe ihracatçılarımız pazar bulup ülkemize ve yöremize daha fazla döviz kazandıracaklardır” ifadelerini kullandılar.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN