FETHİYE'DE YENİ TİP KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA DENETİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Fethiye, Seydikemer-Antalya karayolu üzerinde Çırpı mevkiinde Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri ve jandarma ekipleri Fethiye girişinde koronavirüs önlemleri kapsamında ayrıntılı bir uygulama gerçekleştirdi.

PAYLAŞ

Fethiye girişinde yapılan yol kontrollerinde, koronavirüs denetimi nedeniyle yolda kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla kentin girişine kurulan denetim noktalarında polis ve jandarma ekiplerinin yolcu ve sürücülerin maske, araç içinde sosyal mesafe kuralının uygulanıp uygulanmadığı da kontrol edilip vatandaşlar ve sürücüler bu konuda da uyarıldı. Toplu taşıma ve otobüslerde kişi sayısı, maske ve HES kodu kontrolü yapıldı. Araç plaka ve GBT sorgulamaları da gerçekleştirildi.
Korona tedbirleri nedeniyle kontrolden geçen sürücüler, bu kontrollerin çok faydalı olduğunu belirterek; “Kendi sağlığımız için her zaman maskemizi takıyoruz. Denetimlerin yapılması bizlerin sağlığı için, vatandaşların da kendi sağlığı için gerekli tedbirleri alması gerekiyor. Herkesin bu önlemlere uymalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan Karagöz

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN