Fethiye'de yaşayan yerleşik yabancılar da aşı oluyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını ülkemizde de etkili olurken Fethiye'de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar da randevu alıp aşı uygulamasından yararlanabiliyorlar. E-Nabız uygulamasından başvuruda bulunan İngiliz uyruklu vatandaşlar, Aile Hekimleri tarafından aşı uygulamasından yararlanıyor. 76 yaşındaki Alan Small, 'Pandemi dönemi boyunca Türkiye'deyim. Türkiye bu süreci çok iyi yönetti. Dün aşı uygulamasından yararlandım' dedi.

PAYLAŞ

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını ülkemizde de etkili olurken; Fethiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar da randevu alıp aşı uygulamasından yararlanabiliyorlar. Fethiye ve çevresinde yaşayan çoğunluğu İngiliz yerleşik yabancılar da Kovid-19 aşısı uygulamasından yararlanıyor. E-Nabız uygulamasından başvuruda bulunan yabancı uyruklu vatandaşlardan 76 yaşındaki Alan Small, Kovid-19 aşısını yaptırdığını ifade etti. 

İngiliz uyruklu Alan Small, “2004 yılından bu yana Fethiye’de yaşıyorum. Tekrar İngiltere’ye dönmek gibi bir düşüncem yok. Burada kendimi evimde gibi hissediyorum. Türk insanları çok cana yakın. Pandemi sürecinde de Fethiye’deydim. Elimizden geldiğince kurallara uymaya gayret ediyoruz. Cuma günü korona virüs aşımı oldum. Türkiye’de uygulanan bu durumdan çok mutluyuz. Diğer arkadaşlarımın aşı olduğunu da sosyal medyadan gördüm. Aşı olmadan önce E-Nabız üzerinden randevularımız alındı ve aile hekimimizde aşımızı olduk” ifadelerini kullandı. 


 

Erdoğan Karagöz

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN