Fethiye'de Ramazan Bayramı Sessizliği

Ramazan Bayramı'nın 2. Gününde de uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle vatandaşlar evlerine çekilince, en işlek cadde ve sokaklar yine bomboş kaldı. Fethiye ilk defa Ramazan Bayramı'nı böyle sessiz geçirirken koronavirüs yüzünden vatandaşlar evlerine kapandı. Geçtiğimiz bayramlarda yoğun kalabalıklara sahne olan Fethiye Sahil Bandı, bu kez oldukça sessizdi. Körfezde demirleyen askeri gemilerin yanı sıra sahile yakın yerde konaklayan karavanların dışında hemen her yer bomboştu. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner 'Fethiye'de bayramın 2. Gününde şimdilik hiçbir sıkıntı yok. Vatandaşlarımız kısıtlamaya harfiyen uyuyor' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

Ramazan Bayramı’nda korona virüsü ile mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması başlamasının ardından 2. Günde de cadde ve sokakların boş kaldığı görüldü. Normal zamanlarda yoğunluk yaşanan sahil bandı, yürüyüş ve bisiklet yolları, kordon boyu, Paspatur Çarşısı, Şehit Fethi Bey Parkı, Çalış Plajı’nda sessizlik hakim olduğu gözlendi. Geçtiğimiz yıllarda tamamen dolu olan turistik tesisler, kapılarını açmadığı için hiçbir yerde hareket yoktu. Vatandaşlar, Fethiye’de de evlerine çekilince sadece kavşaklarda nöbet tutan polis ve bekçiler yer aldı. Fırın araçlarıyla su, tüp, paket servis yapan restorantların araçları dışında yollar bomboştu. Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü polis ve bekçi ekipleri ise yasağın sağlıklı uygulanabilmesi için kent içinde zaman zaman araçları durdurup kontroller gerçekleştirdi.

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner de kendi özel aracıyla denetlemelerde bulunurken “Fethiye’de bayramın 2. Gününde şimdilik hiçbir sıkıntı yok. Vatandaşlarımız kısıtlamaya harfiyen uyuyor” diye konuştu. Bu arada Türkiye’nin değişik yerlerinden karavanla Fethiye’ye gelip konaklayan vatandaşlar ise giriş çıkışların kapalı olması ve kendilerini izole etmelerinden dolayı beklemede olduklarını belirttiler. Karavanda bayram tatilini ilk kez yaşadıklarını da söyleyen vatandaşlar “Kısıtlamalı bayramı karavanda geçiriyoruz. Pandemi hepimize bir şeyler öğretti. Bunların başında aile birliğinin kıymetini anlamamızı sağladı. Tüm halkımızın bayramını kutluyoruz. Herkes evde kal mesajına uyarken biz de karavanda kal diyerek koronavirüse karşı alınan tedbirlere uyuyoruz” diye konuştular.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN