Fethiye'de öğrenciler karnelerini evlerinde aldılar

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüsü salgınından dolayı, okullar Mart ayında eğitim öğretime ara vermiş daha sonra açıklanan bir genelge ile eğitim öğretim yılının sona erdiği duyurulmuştu. Türkiye genelinde olduğu gibi Fethiye'de de okullarda karne töreni düzenlenmezken iki öğrenciye karneleri Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner tarafından evlerinde takdim edildi.

PAYLAŞ

Silkar Günlükbaşı Ortaokulu öğrencisi Halil İbrahim Köroğlu ile Kargı Şehit Refik Cesur İlkokulu öğrencisi Esila Gülşen Canarslan isimli öğrencilere karnelerini evlerinde aldılar. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ve okul yöneticileri öğrencileri evlerinde ziyaret edip hem hediyelerini hem de karnelerini takdim ettiler. 

HALİL İBRAHİM’İN EVDE KARNE SEVİNCİ 
Silkar Günlükbaşı Ortaokulu öğrencisi Halil İbrahim Köroğlu’na karnesi evinde takdim edildi. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ve Silkar Günlükbaşı Ortaokulu Müdürü Nadi Özen; Köroğlu ailesini evinde ziyaret etti. Kaymakam Şahiner, Halil İbrahim Köroğlu’na karnesini ve teşekkür belgesini takdim etti. Öte yandan Okul Müdürü Nadi Özen, öğrenciye hediyesini sundu. 

İLÇEMİZDE 28 BİN 964 ÖĞRENCİ BULUNUYOR 
Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner yaptığı açıklamada, “Her ne kadar okullarımız fiziki olarak kapalı olsa da eğitim ve öğretim; öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve müdürlerimiz tarafından devam ettirildi. Bugün itibariyle ilçemizde 101 okuldan 28 bin 964 öğrencimiz karnelerini almaya başladı. Sizin de bildiğimiz gibi yarın LGS sınavımız var. Bunun için toplantılarımızı yaptık ve gerekli önlemleri aldık. Bu doğrultuda sınavın sağlık açısından da güvenli bir şekilde yapılmasını sağlamak için elimizden geleni yapacağız. Tüm halkımıza gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ediyoruz” dedi. 

OKULLARIN AÇILACAĞI GÜNLERİ BEKLİYORUZ
Açıklamasını sürdüren Kaymakam Şahiner, “İnşallah ülke olarak bu sıkıntılı günleri en kısa sürede atlatırız. Okullarımızın fiziken açılacağı günü de heyecanla bekliyoruz. Okullarımız bu dönemde yetim kaldı. Yakın zamanda öğrencilerimizin de okula dönebileceğini umuyoruz. Hafta sonu yapılacak sınavlar için kısıtlamalar olacak. Artık bu konuda deneyim kazandığımızı düşünüyorum. Daha önce de sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı. Hem salgının daha fazla yayılmaması hem de çocuklarımızın sınavlarını sıkıntısız bir şekilde atlatmaları için biz tüm gerekli önlemleri alıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Silkar Günlükbaşı Ortaokulu öğrencisi Halil İbrahim Köroğlu tüm öğretmenlerine teşekkür ederken; “Sayın Kaymakamımız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve Okul Müdürümüz beni evimde ziyaret etti ve karnemi takdim ettiler. Çok mutlu olduğum. Yaz tatilinde zaman zaman ders çalışacağım” dedi. Öğrenci velisi Ahmet Köroğlu da çok mutlu olduğunu ve gururlandığını ifade etti.


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN