Kaymakam Şahiner, 'Dikkatli davranmamız Gerekiyor'

Liselere Giriş Sınavı öncesinde Fethiye'de alınan tedbirler görüşüldü. Sınav esnasında tüm görevlilerin titiz bir çalışma içerisinde olacağını kaydeden Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, 'Korona virüsü salgını dolayısıyla bu sınavlar esnasında hepimiz çok titiz davranacağız. Öğrencilerin moral motivasyonunun bozulmaması ve hastalığın yayılmaması anlamında hepimizin üzerine düşen sorumluluklar var' dedi.

PAYLAŞ

LGS öncesinde Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, okul müdürleri ile bir toplantı yaptı. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Mesleki Eğitim Merkezi Salonu’nda yapılan toplantıya Fethiye İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı. Sınav öncesinde Kovid-19 nedeniyle tüm tedbirlerin alındığı belirtildi. Fethiye’de 30 okulda bulunan 221 salonda 3 bin 100 öğrencinin katılacağı sınavda, 676 görevlinin yer alacağı bildirildi. 

Sınav öncesi salonlar dezenfekte edilirken, öğrenciler sınava gireceği okula maskeli şekilde gelecek. Burada hijyen istasyona giren öğrenciler, maskelerini yenisi ile değiştirecek. El dezenfektesinin ardından öğrenciler, sınava girecekleri salona, sosyal mesafe kuralları gözetilerek görevli eşliğinde gidecekler. Sınavın olduğu gün 09.00 ile 15.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması da uygulanacak. 

YETKİLİLERLE TOPLANTILAR YAPTIK
Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner yaptığı açıklamada, “Hem halkımızın hem de kurum ve kuruluşlarımızın hassasiyeti ile korona virüsü salgını sürecini en iyi şekilde devam ettiriyoruz. 1,5 aydır Fethiye’de herhangi bir vakaya rastlanmadığımı daha önceki bir açıklamamda söylemiştim. Bu bağlamda yapılacak olan LGS ve haftaya yapılacak üniversitelere giriş sınavı ile ilgili, yetkililerle toplantılar yaptık. Alınması gereken tedbirleri görüştük. Akşam saatlerinde yayınlanan genelge ile sokağa çıkma kısıtlaması olacak. Ülkemiz ve ilçemiz olarak bu konuda biraz tecrübe kazandık. Herkes bu koşulda neler yapıp yapmayacağını biliyor. Burada amacımız sağlık için insanlarımıza yardımcı olmak” ifadelerini kullandı. 

TİTİZ DAVRANILACAK 
LGS esnasında tüm görevlilerin titiz bir çalışma içerisinde olacağını vurgulayan Kaymakam Şahiner, “Sınavlar iki oturum şeklinde yapılacak. Salgın dolayısıyla bu sınavlar esnasında hepimiz çok titiz davranacağız. Öğrencilerin moral motivasyonunun bozulmaması ve hastalığın yayılmaması anlamında hepimizin üzerine düşen sorumluluklar var. Öğrencilerimizin sağlığı için tüm tedbirlerimizi aldık. Bu anlamda alınması gereken tedbirler var. Sokağa çıkma kısıtlaması olması ve uzun zamandır eğitim öğretimin sistem üzerinden devam ediyor olmasından dolayı dikkatli davranılması gerekiyor” diye konuştu. 

TÜM TEDBİRLERİMİZİ ALDIK 
Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya konuşmasında, “Bu yıl yapılacak sınavın çok farklı ve özel yönleri var. Farklı bir süreçteyiz. Tüm tedbirlerimizi aldık ve sınav salonlarımızı hazır hale getirdik. Buradaki en büyük temennimiz, hiçbir öğrencimizin sağlık açısından mağdur olmaması. Diğer sınavlara nazaran en büyük önceliğimiz sağlık. 30 okulumuzda bulunan 221 salonumuzda 3 bin 100 öğrencinin katılacağı sınavda, 676 görevli yer alacak” dedi. 

HİJYEN İSTASYONLARI OLUŞTURULDU
Açıklamasını sürdüren Kaya, “Gerekli hassasiyetle sınav salonlarımız hazırlandı ve hijyen istasyonlarımız oluşturuldu. Sınav için okula gelen öğrenci, ilk olarak bahçe kapısında hijyen istasyonunda karşılanacak. Buradaki görevliler, öğrencimizin dışarıda kullandığı maskesini yenisi ile değiştirecek. Öğrencinin el hijyeni de sağlandıktan sonra yeni maskesini takmış halde, görevli ile birlikte sosyal mesafe kuralları dahilinde sınav binasına giriş yapacak. Hiçbir öğrenci bekletilmeksizin ve bu aşamalar ihmal edilmeden salona alınacak” şeklinde konuştu. 

 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN