Fethiye'de mektupla gelen dostluk

Fethiye Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu 2/C Sınıf Öğretmeni Üzeyir Çetin e - twinning projesi kapsamında Türkiye ' den 8 öğretmen ve 41 öğrenciyle Mektupla Gelen Dostluk etkinlikleri gerçekleştirdi. Proje kapsamında hiç tanımadığı akranları ile mektup aracılığıyla tüm hayallerini paylaşan öğretmen ve öğrenciler farklı dostluklar edinirken, kardeşlik bağını güçlendirip farklı kültürlere tanıklık etmek amacıyla mektup arkadaşlığını başlattılar.  

PAYLAŞ

Öğrencilerin anlama-anlatım duygu ve düşüncelerini yazılı ve sözlü ifade etmeleri, empati kurma ve mektup kültürünü yaşatmaları, sosyal becerileri geliştirme, duygularını özgürce ifade etme, okul kültürüne pozitif katkı sağlama amacı taşıyan projede özgüvende gerçekleştirildi. 

Fethiye Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu okul Müdürü Bayram Sungur “ e-twinning projeleri sayesinde farklı okullarda veya Avrupa ülkelerinde gerçekleşen eğitim uygulamaları hakkında fikir sahibi oluyoruz. Öğrencilerin derslerine daha fazla motive olmasını sağlayarak, daha eğlenceli hale getirilmesini gerçekleştirdiği için biz okul olarak e-twinning projelerini önemsiyoruz. Mektup kültürünün yaşatılması açısında bu projeyi çok beğendim.  Bu projede emeği geçen başta sınıf öğretmenimiz Üzeyir Çetin’e öğrencilerime bizleri her konuda destekleyen değerli velilerimize teşekkür ederim  “diye konuştu.


 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN