İnteraktif Kitap Okuma Projesi gerçekleştirdiler

Fethiye'nin Karaçulha İlkokulu, Okul Öncesi  Öğretmeni Fatma Betül Çetin tarafından interaktif kitap okuma (INTERACTIVE BOOK READING) kapsamında Türkiye'den 10, yabancı ülkelerden 10 öğretmen ile etkinlikler yaparak okul öncesi eğitim, erken çocukluk eğitiminde fonolojik duyarlılık, erken okuryazarlık, etkileşimli okuma ve okuma duyarlılığı hakkında öğrenci ve velilere farkındalık yarattılar. 

PAYLAŞ

Proje ile etkileşimli kitap okuma uygulamaları ve yetişkinin bu konudaki rolü üzerinde durulurken proje okulda ve eğitim camiasında büyük ses getirdi.
Fethiye’nin Karaçulha İlkokul Müdürü Yusuf Göksal, “e-twinning projeleri hem kişisel hem de mesleki anlamda bizlere çok yararlı oluyor. Projemizin etkileşimli kitap okuma olması açısından da gayet güzel. Çünkü bu öğrencilerimiz önümüzdeki yıl 1. Sınıfa gidecekleri için şimdiden okuma ve yazma farkındalığını oluşturulmaları iyi olacaktır.  Bu projede emeği geçen başta okul öncesi öğretmenimiz Fatma Betül Çetin ’e öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 


 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN