FETHİYE'DE BAYRAM YOĞUNLUĞU

Kurban Bayramı tatili Fethiye'de büyük yoğunluk yaşattı. Ölüdeniz'i tercih eden yerli ve yabancı tatilciler iğne atılsa yere düşmeyecek görüntüler oluşturdu. Ölüdeniz'e iniş ve çıkışlarda araç kuyrukları kilometreleri bulurken tatilciler Kumburnu Tabiat parkı, Belcekız Plajı ile Kelebekler Vadisine akın ettiler. Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, 'Pandemi nedeniyle açık otellerin pek çoğu yüzde 50 kapasiteyle çalışırken açtıkları odaları da yüzde 90 bayram doluluğu yaşadı' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

Fethiye bu bayramda da doldu taştı. Fethiye Plajları 4 günlük kurban bayramı tatilinde yoğunluk yaşadı. Bayram tatili dolayısıyla Fethiye’ye gelen tatilciler özellikle Ölüdeniz’i tercih edince kilometrelerce kuyruk oluştu. Kumburnu tabiat parkı girişinde ateşleri ölçülerek içeri alınan araçlar bu ölçüm sırasında yoğunluk yaşadı. Zaman zaman 3-4 kilometreyi bulan araç kuyrukları oluşmaması için motorize jandarma trafik timleri saatlerce yakıcı güneş altında görev yaptı. Yöredeki plajlar pandemiye rağmen tıka basa dolarken tatilciler su sporlarıyla yamaç paraşütü sporuna büyük rağbet gösterdi. Ölüdeniz’e gelen tatilciler tekne turlarıyla Kelebekler Vadisinden Kabak Koyuna, Gemiler Koyundan Soğuk Su Koyuna kadar pek çok koya giderek gönüllerince tatil gerçekleştirdi. Gökyüzündeki yamaç paraşütleri yerli ve yabancıların büyük ilgisini çekerken şirketler bayram boyunca talepleri değerlendirmek için çaba gösterdi. Hava sıcaklığının 40 dereceyi aştığı Ölüdeniz’de sere serpe güneşlenen tatilciler lagün içerisinde deniz bisikletleri ile kanoya hücum etti.


“MİSAFİRLERİMİZDEN SOSYAL MESAFE, MASKE VE HİJYEN KONULARINA UYMALARINI ARZULUYORUZ”
Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, “Fethiye bölgesinde açık otelleri pek çoğu pandemi nedeniyle yüzde 50 kapasiteyle tatilci kabul etti. Otellerin açtıkları odaları da bayram nedeniyle yüzde 90 doluluk yaşadı. Ancak tatile gelen misafirlerimizden sosyal mesafe, maske ve hijyen konularına uymalarını arzuluyoruz. Bayram dönüşü evlerine dönecek tatilcilerinde yine trafik kurallarına uymalarını rica ediyorum. Bölgemizde geçirdikleri tatil anılarını sağlıklı şekilde evlerine götürmelerini bekliyoruz” dedi.


İNGİLTERE BAŞLADI, RUSYA BEKLENİYOR
Uysal, “1 Ağustos’tan itibaren İngiltere’den bölgemize uçuşlar ağırlık kazandı. Ayrıca 10 Ağustos’tan itibaren Rusya’da Dalaman’a charter seferleri başlıyor. Ağustos ayı içerisinde de bu seferler sonucu tesislerimiz ve turizmimiz iyi bir sezon geçirecektir umudundayız. İngiltere ve Rusya’dan umduğumuz ölçüde yöremize turist gelir ve bu sezonun ikinci yarısını Fethiye olarak iyi geçiririz. Tüm otelcilerimizin ve misafirlerimizin bayramını kutluyorum” diye konuştu. 


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN