Fethiye'de bademler çiçek açtı

Türkiye ve Avrupa'nın pek çok ülkesinde karakış etkisini sürdürürken, hava sıcaklığının 17 derece olarak ölçüldüğü Fethiye'de bademler çiçek açtı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Fethiye’nin yüksek kesimleri karla kaplanırken, ilçe merkezinde hava sıcaklığı 17 derece olarak ölçüldü. Fethiye’nin Taşyaka Mahallesi üst kısımlarındaki bazı ağaçlar çiçek açtı. Beyaz çiçeklere bürünen ağaçlar, manzarayla birlikte güzel görüntü oluşturdu. Bölgede yaşayanlar Ocak ayında çiçeklerin açmasını şaşkınlıkla karşılarken, doğa gezintisine çıkanlar da fotoğraf çektirip; sosyal medya hesaplarında paylaşıyor. 

Fethiye’de esnaflık yapan çevre sakinlerinden Abdullah Gökçen, “Ocak ayında ilk defa ağaçların çiçek açtığını görüyorum. Türkiye’nin her tarafında soğuk hava ve kar hakimken, Fethiye’de bahar havası yaşanıyor. Evimizin önünde yürüyüşe çıkmıştık. Bademlerin çiçek açtığını gördük ve mutlu olduk. Bahar havası gibi arılar, böcekler her şey var. İnsana sakinlik ve huzur veriyor. Bu güzelliklerden mahrum kalmak istemiyorsak, maske, mesafe ve temizliğe çok dikkat etmemiz gerekiyor. Bu 3 ana kuralı eksiksiz uygularsak, aşıya gerek bile kalmaz. İnşallah Türkiye bu hastalıktan kurtulur. Buranın manzarası da çok güzel... Belediyemiz buraya bir seyir terası yapsa çok güzel olur” diye konuştu. 
 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN