56 saatlik kısıtlamada denize bile girdiler

Tüm Türkiye'de korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında, Fethiye Ölüdeniz'e gelen yabancı uyruklu tatilciler denize bile girdiler. Rusya'dan tatile gelen Catarina, Ölüdeniz'de denize girerken Almanya'dan tatile gelen Hasan ve Cristiana Çürük çifti şezlonglarına kurulup dalgaları izledi.

PAYLAŞ

Fethiye ve çevresinde 56 saat süren kısıtlamada önemli bir olumsuzluk yaşanmadı. Zaman zaman yağışlı geçen kısıtlamada vatandaşlar, en yakın marketlere yürüyerek giderken; bazı vatandaşlar da evlerinin yakınlarındaki doğada gezinti yapmayı tercih etti. Cadde ve sokaklar ile kavşaklarda görevli polisler her kısıtlamada olduğu gibi yine denetlemelerini sürdürdü. 

Dünyanın en gözde turizm merkezlerinden olan Ölüdeniz’de güneş kendini gösterince, yöreye tatile gelen yabancı uyruklu vatandaşlar sahile koştu. Turkuaz mavisi denizi ile harika bir görünüme sahip Ölüdeniz’de, Kovid-19 tedbirleri nedeniyle sessizlik hakimdi. Dalgalar kıyıya vururken, yöreye gelen tatilciler de şezlonglara kurulup harika manzaranın tadını çıkardı. 

Almanya’dan tatile gelen Hasan ve Cristiana Çürük çifti Ölüdeniz’deki havanın çok güzel olduğunu belirtip, Almanya’da kar yağdığını söylediler. Hasan Çürük, “Almanya’dan geldik. Ölüdeniz’de tatil yapıyoruz. Hava çok güzel... Almanya’da yaşayanlar sabırlı olsun ve yazın burada tatilini yapsın. Almanya’da COVİD-19 tedbirleri Türkiye’ye göre çok daha sıkı. Almanya’da sadece işe gidebiliyorsunuz. Türkiye bu konuda çok dengeli bir şekilde ilerliyor. Herkes maskesini takıyor. Almanya’da aşı durumu Türkiye’de ki gibi… Türkiye’de kısıtlamayı sadece hafta sonunda hissediyoruz. Almanya’ya göre çok daha geniş bir yaşam var. Ölüdeniz mükemmel, insan tatilde olduğunu hissediyor” diye konuştu.

Cristiana Çürük de “Fethiye, Türkiye harika. Bizler Türkiye’yi çok seviyoruz. Almanya’da çok kar yağıyor, burası ise cennet gibi. Arkadaşlarımız bizi çok kıskanıyor” dedi. 

DENİZ KEYFİ YAPTI 
Rus uyruklu tatilci Catarina yanında mayosunu getirince, Ocak ayında denize girdi. Ölüdeniz’in masmavi sularına kendini atan Catarina dalgalar arasında yüzdü. Ülkesinde karlı ve soğuk bir havanın bulunduğunu ifade eden tatilci Catarina, “Rusya’dan Fethiye’ye tatile geldim. Ölüdeniz mükemmel. Ölüdeniz’de su çok soğuk ama yüzmeyi çok sevdiğim için dayanamadım” ifadelerini kullandı.  

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN