Fethiye Çiftçisi Desteklendirmeler Hakkında Bilgilendirildi

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi hakkında bilgilendirme toplantısı, Fethiye Ziraat Odası Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
Fethiye Çiftçisi Desteklendirmeler Hakkında Bilgilendirildi
Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi hakkında bilgilendirme toplantısı, Fethiye Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Esra Kapıcı

Düzenlenen toplantıya Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürü Şaban Sarıkaya, Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit ve üreticiler katıldı. Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mustafa Yeşilkaya, Ziraat Mühendisleri Şeyhmus Bayram ve Alptekin Gökal ile Veteriner Hekim Mehmet Türedi; katılımcılara Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi hakkında bilgiler aktardı. Başvurular için son tarihin 17 Aralık 2021 olduğu ifade edildi. 
Desteklemelere; gerçek ve tüzel kişiler, 13.1.2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununda tanımlanan kollektif şirket, limited şirket ve anonim şirketler, kooperatifler, yetiştirici birlikler ile bunların üst birlikleri/iktisadi teşekkülleri, tarımsal üretici birliklerinin başvurabileceği kaydedildi. Destekleme miktarı yatırımın niteliğine göre yeni tesis, kısmen yapılmış (tamamlama), kapasite artırımı, teknoloji yenileme ve/veya modernizasyon olarak 600 bin TL olduğu açıklandı. 
Makine ekipman desteklemelerinde 69 farklı çeşit makine için 300 bin TL’ye kadar yüzde 50 hibe desteği verileceği bildirildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN