Etkinliğe Anadolu Efes destek veriyor

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor Genel Sekreteri Yavuz Topateş, Fethiye'de Uluslararası bir basketbol turnuvası düzenlemek için girişimlere başladıklarını belirtti. Topateş, bu organizasyona Avrupa'nın en önemli kulüpleri arasında yer alan Anadolu Efes'in destek vereceğini belirtti.

PAYLAŞ

Muhabirimiz Fatih Dereli'nin haberine göre; konuyla ilgili açıklama yapan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor Genel Sekreteri Yavuz Topateş, “Lig başında da ifade ettiğimiz gibi ilk 7 hafta bizim her bakımdan çok zordu. Ligin en zor deplasmanlarından Pınar Karşıyaka ile Fenerbahçe Beko maçlarını henüz takım olma sürecindeyken ve eksik kadroyla geçtik. Galatasaray ve Beşiktaş maçlarını kendi evimizde kazanmamız çok iyi oldu. Ligin ve Avrupa’nın en iyi takımlarının başında gelen Anadolu Efes’i yine kendi evimizde sarstık ama yıkamadık. Deplasman mücadelesinde Ankara Ormanspor’u yenebilseydik bizim için çok daha iyi bir başlangıç olacaktı” ifadelerini kullandı. 

Açıklamasını sürdüren Genel Sekreter Yavuz Topateş, “8. haftayla beraber cebimizde 2 galibiyetle lig bizim için adeta yeni başlıyor. Bundan sonraki süreçte direkt rakiplerimizle oynamaya başlayacağız. Oyuncu grubumuz gün geçtikçe birbirlerine adapte olarak gerçek bir takım hüviyetine bürünüyor. Galatasaray, Beşiktaş ve Anadolu Efes maçları kendi evimizde ne kadar zor bir rakip olduğumuzu herkese gösterdi. Keşke taraftarlarımız da bizimle beraber olabilselerdi. Şimdi en büyük ihtiyaçlarımızdan biri deplasman galibiyeti. Süper Lig’deki ilk deplasman galibiyetimizi bu hafta sonu Gaziantep’ten almak istiyoruz” dedi. 

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor Genel Sekreteri Yavuz Topateş “Anadolu Efes maçından önce Başantrenör Sayın Ergin Ataman ile bir görüşme gerçekleştirdik. Kendisi de Fethiye’yi Süper Lig’de görmekten çok mutlu olduğunu, bu tip takımların desteklenmesi ve cesaretlendirilmesi gerektiğini söyledi. Bu çerçevede, 2021 Eylül ayında, Türkiye Basketbol Süper Ligi takımları ve bazı yabancı takımların katılımlarıyla Fethiye’de uluslararası bir basketbol turnuvası düzenlemek istiyoruz. Antalya’da birkaç yıldır düzenlenen ve kulüp takımlarının lige hazırlık sürecinde çok önemli bir yere sahip olan Gloria Cup Uluslararası Erkekler Basketbol Turnuvası formatında bir uluslararası turnuva düzenleme konusunda Anadolu Efes kulübü bize destek verecek. Eğer gerekli koşullar sağlanır ve böyle bir turnuva Fethiye’de düzenlenebilirse, tüm Fethiye, Belediyemiz, Kulübümüz, sponsorlarımız bundan yarar göreceklerdir. Böyle bir turnuva, basketbol kenti olma iddiasındaki Fethiye’ye çok yakışacaktır” diye konuştu. 


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN