Engelliler Eğitim Kampüsü çalışmaları başladı

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Fethiye'deki engelli derneklerini ve eğitim kurumlarını ziyaret etti. Başkan Öztürk programı kapsamında Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği, Fethiye Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği ve Nursel Özdemir Eğitim Kurumları'nı ziyaret etti.

PAYLAŞ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında; AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk beraberinde yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Gülhanım Boz ve Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Feyyaz Alkaya; Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Necdet Yaman’ı ziyaret ettiler. Engelliler Eğitim Kampüsü projesinin bölgede yaşayan engellilerin eğitimi için büyük önem taşıyacağının altını çizen Dernek Başkanı Yaman, Fethiye’de yaşayan engelli sayısının fazla olduğuna değindi. Yaman, bu yönüyle Fethiye’nin engellilere yönelik yapılacak çalışmalarda pilot bölge olarak değerlendirilmesini istedi. 

ENGELLİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİLER 
AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk yaptığı açıklamada, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli derneklerimizi ve eğitim kurumlarımızı ziyaret ediyoruz. Bildiğiniz gibi nüfusumuzun yüzde 12’si engelli. Her birimiz de engelli adayıyız. Engellilerimize verdiğimiz değeri göstermek ve kendimizi onların yerine koyabilmek adına önemli bir gün… Engellilerin sorunlarını dinleyip, gerekli yerlere ileteceğiz. Bildiğiniz gibi AK Parti hükümetleri döneminde engellilerimiz için çok güzel çalışmalar oldu. Hem bakım hem de eğitimler ilgili desteklerimiz var. Okullarımız ve kurumlarımız oluşturuldu. Programımız dahilinde engelli derneklerini ve eğitim kurumlarını ziyaret edeceğiz” dedi.

ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPILDI
Ziyarete teşekkür eden Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Necdet Yaman, “Engelliler sadece bir gün değil, 365 gün engeliyle hayatını sürdürüyor. Bu yönde halkımızın duyarlılığının sürmesini temenni ediyorum. Özverilerinden dolayı AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve beraberindeki heyete teşekkürlerimi sunuyorum. AK Parti hükümetleri sürecinde, engellilerimizin sorunları çözümü adına önemli çalışmalar yapıldı. Eksik olan noktaları ilçe teşkilatlarımıza iletmek suretiyle çözüme kavuşturacağız” ifadelerini kullandı. 

FETHİYE PİLOT BÖLGE OLMALIDIR
Dernek olarak kuruluşlarından bu yana eğitim faaliyetlerine önem verdiklerini dile getiren Yaman, “İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün başlatmış olduğu Engelli Eğitim Kampüsü çalışması devam ediyor. Bu projeyi başkanımıza ve Valimize de ilettim. Sayın Valimiz çok duyarlı hemen devreye girdi. En büyük dileğimiz eğitim kampüsümüzün bir an önce açılması. Bunun yanında Fethiye, en çok engellinin yaşadığı ilçelerden birisi. Engellilere yönelik çalışmalarda Fethiye pilot bölge olarak değerlendirilmelidir” diye konuştu.

 

 


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN