EMEKLİLER BAYRAM İKRAMİYELERİNİ BUGÜN ALMAYA BAŞLADI

17-29 Temmuz arasında Kurban Bayramı ikramiyelerini alacak toplamda 12 milyon emeklinin ilk ödemeleri bugün başladı. İkramiyeler, zamlı emekli maaşlarıyla birlikte hesaplara yatırılacak.

PAYLAŞ

Milyonlarca emekli, bu ay alacakları zamlı maaşlar ve ikramiyeler için gün sayıyordu. Enflasyon rakamlarının ortalamasına göre Temmuz ayından itibaren emekli maaşlarına yüzde 5,75 oranında zam yapıldı. Yapılan zamla birlikte en düşük emekli aylığı 2000 öncesi SSK emeklilerinde 2 bin 112 TL’den 2 bin 233 TL’ye, en düşük esnaf Bağ-Kur aylığı bin 539 TL’den bin 627 TL’ye, en düşük tarım Bağ-Kur aylığı da bin 451 TL’den bin 534 TL’ye yükseldi. Emeklilerin maaş ve ikramiyeleri bugünden itibaren hesaplarına yatırılmaya başlandı.
SSK emeklilerinin ödemeleri 17-26 Temmuz tarihleri arasında yapılırken, Bağ-Kur emeklileri ise ödemelerini 25-28 Temmuz tarihleri arasında alacak.
Yapılan tarih düzenlemesi ile emeklilerin farklı tarihlerde bankaya giderek mağduriyet yaşamalarının önüne geçilecek. İkramiyeler, zamlı emekli aylıkları ile birlikte hesaplara yatırılacak.
EMEKLİ SANDIĞI KAPSAMINDAKİLER TEMMUZ AYI FARKINI İKRAMİYEYLE BİRLİKTE ALACAK
Emekli Sandığı kapsamındakilere ise temmuz ayı farkları ile ağustos aylıkları da Kurban Bayramı ikramiyeleri ile aynı gün ödenecek.
Ziraat Bankası'ndan her ayın 1'inci ve 2'nci gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz'da, 3, 4 ve 5'inci günlerinde aylıklarını alanlara da 29 Temmuz'da ödeme yapılacak.
Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilerin ödemeleri ise 28 Temmuz'da hesaplarına yatırılacak.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN