Eğitim-sen'den, öğretmen Yunus Taşkıran'a kınama

Fethiye'de Din Kültürü öğretmeni olan Yunus Taşkıran, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sosyal medya hesabından paylaştığı, 'Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın emrinde olduk, emrindeyiz, emrinde olacağız...' ifadelerine silahlı fotoğrafı ile birlikte sosyal medya hesabından yanıt vermişti.  Eğitim-Sen Fethiye temsilciliği Din Kültürü öğretmeni Yunus Taşkıran'ın sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafa tepki göstererek Taşkıran'ı kınadı. Eğitim-Sen Fethiye temsilcisi Ali Türk yaptığı basın açıklamasında, 'Bu kişi hakkında açılan soruşturmanın takipçisi olacağız. Olayın peşini bırakmayacağız ve kapatılmasına göz yummayacağız. ''Halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek'' suçtur. Gerekli cezanın uygulanmasını bekliyoruz' dedi.

PAYLAŞ

Fethiye'de Din Kültürü öğretmeni olan Yunus Taşkıran, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sosyal medya hesabından paylaştığı, 'Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın emrinde olduk, emrindeyiz, emrinde olacağız...' ifadelerine silahlı fotoğrafı ile birlikte sosyal medya hesabından cevap vermişti. Eğitim-Sen Fethiye temsilciliği Din Kültürü öğretmeni Yunus Taşkıran’ın sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafa tepki göstererek Taşkıran’ı kınadı. Eğitim-Sen Fethiye Temsilcisi Ali Türk açıklamasında ““Artık örneklerine batıda 18. Yüzyılda, coğrafyamızda terör örgütlerinin militanlarında görülebilecek bir görüntü sergileyerek elinde suikast silahıyla poz veren sözüm ona bir öğretmen nedeniyle Fethiye’miz Türkiye’nin gündeminde bir kez daha yerini almıştır. Gerek Fethiye ve gerekse Türkiye kamuoyunda gereken tepkinin verildiğini düşünüyoruz ancak şunları bir kez daha hatırlatmak istiyoruz: Öğrencilerine sevgiyi, kardeşliği ve barışı öğretmesi gereken bir eğitim mensubunun elinde silahla verdiği bir görüntü yalnızca bu kişiyle aynı yerde görev yapan biz eğitim çalışanlarını değil, tüm Türkiye’de eğitim çalışanlarını rahatsız etmiştir. En küçük bahanelerle sendika üyemiz öğretmenler, çalışanlar ve akademisyenler hakkında soruşturmalar açan, onları cezalandırıp sürgün eden hatta açığa alan Milli Eğitim Bakanlığının olay karşısındaki tutumunu merakla bekliyoruz. Buradan Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığına, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Ve Fethiye Kaymakamlığına suç duyurusunda bulunuyor ve sesleniyoruz; Bu kişi hakkında açılan soruşturmanın takipçisi olacağız. Olayın peşini bırakmayacağız ve kapatılmasına göz yummayacağız. ‘'Halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek’’ suçtur. Gerekli cezanın uygulanmasını bekliyoruz” diye konuştu.
SONSUZ GÜVEN İSTERİZ 
Veli-Der Muğla Şubesi Fethiye Temsilcisi Fehime Korkmaz Bingöl ise Din Kültürü öğretmeni olan Yunus Taşkıran’ı kınayarak, “ Öğrenci velileri olarak okuldan beklentimiz, çocuklarımıza bilimsel eğitimin yanında; sevgi, özgürlük, eşitlik, kardeşlik ve barış gibi evrensel değerlerin öğretilmesidir. Biz çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimize sonsuz güven duymak isteriz. Bir öğretmenin elinde silahla verdiği mesaj, biz velileri çok tedirgin etmiştir. Öğrenci velileri olarak bu olayın takipçisi olacağız ve üstünün kapatılmasına izin vermeyeceğiz. 
 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN