CHP'li vekiller, Fethiye ilçe binasında partililer ile buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban ve Burak Erbay, CHP Fethiye İlçe Başkanlığı'nı ziyaret ederek, partililerle bir araya geldiler. CHP'li vekiller ziyarette partili vatandaşlarla fikir alışverişinde bulunup, iktidarın uyguladığı yanlış politikalar hakkında konuşmalar yaptılar. 

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban ve Burak Erbay MUÇEV’in kiralama ile ilgili problemin açıklamasını yerinde dinlemek için Fethiye’ye geldiler. CHP’li Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban ve Burak Erbay, CHP Fethiye İlçe Başkanlığı'nı ziyaret ederek, partililerle bir araya gelip, fikir alışverişinde bulundular. İktidarın uyguladığı yanlış politikalar hakkında konuşmalar yapan CHP’li vekiller, iktidarın yönetimi eline yüzüne bulaştırdığını söyleyerek, “Vatandaşımız artık neyin ne olduğunu biliyor. İktidar olmamız artık çok yakın. İster erken seçim yapsınlar, ister yapmasınlar biz iktidar olacağız” ifadelerini kullandılar. 

BAĞLASANIZ DURMA ŞANSLARI YOK!
CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, “Bu ülke çok büyük bedeller ödeyerek bu günlere geldi. O yüzden kıymetini bilmemiz lazım. CHP olarak büyük bir mücadele veriyoruz. Verilen bu özgürlük mücadelesini, demokrasi ile taçlandırmak istiyoruz. Ama maalesef 20 yıldır başımızda bela olan öyle bir iktidar var ki, mafya ile işbirlikleri çıktı. Cumhuriyetin bütün kazanımları yok edilmiş durumda. Biz istiyoruz ki bu cumhuriyet ilelebet yaşasın. Şuanda görüyoruz ki mafya devletin her yerinde neredeyse karar verici durumda. Bunlar bizim bildiğimiz konulardı. Şimdi aralarında kavga çıkınca bunlar ayyuka çıktı. Genel başkanımız ve iktifak olduğumuz partilerle çok doğru bir birlikteliğimiz var. Vatandaşımız artık neyin ne olduğunu biliyor. İktidar olmamız artık çok yakın. İster erken seçim yapsınlar, ister yapmasınlar biz iktidar olacağız. Artık bu adamlar gidicidir. Bağlasanız durma şansları yok. Bu gerici zihniyete karşı kim varsa kollarımızı açtık beraber yürüyeceğiz. Bu düzeni bozmak isteyen herkesle beraber yürümek zorundayız. Saray ve tek adam düzenine karşı beraber olacağız. Yaptıkları geçilmeyen köprüler, yatılmayan hastaneler, uçulmayan havaalanları için yandaşlara verilen paraların artık ülke vatandaşına verilmesini sağlayacağız. Bu günler yakındır. Örgütlerimizle gece gündüz çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 

KORKUTARAK ÜLKE YÖNETİYORLAR
CHP’li Erbay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Meral Akeşener’e yapılan saldırıyla ilgili konuşmasını kınadığını belirterek, “ Maalesef ülkenin Cumhurbaşkanı “bu daha başlangıç, gerisi gelecek” derse bu ve daha benzer olaylar maalesef olur. Bu kabul edilebilir bir şey değildir. Bu anlayışın devlete, millete bir faydası yoktur. Bakın Süleyman Demir’eller, Özal’lar da yaşandı, biz zaman zaman kızdığımız nokta o oldu ama hoşgörü ile bu devleti yönetebildiler. Hatırlayın, o zamanlar da karikatür dergileri vardı. Levent Kırca’nın skeçleri vardı, hiç duyduk mu? Onlara davalar açıldı, hapse girdiklerini. Daha dün Canan Kaftancıoğlu’na 500.000 TL’lik tazminat davası açılmış. Milleti tazminat korkusuyla, hapis korkusuyla sindirmeye çalışıyorlar. Ama kendilerine gelince de her şeyi söyleme hakkını buluyorlar” dedi.  

İSTİFA ET!
CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, “Ülke gündemi çok yoğun. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya buradan sesleniyorum; Eğer şeffaflığı savunuyorsan istifa et. Hakkındaki iddialarda yargıya taşınsın. İzmir Barosu taşıdı git tarafsızca kimseyi zan altında bırakmadan yargılan. Ama sen koltuğunda oturduğun sürece seni kim yargılayabilir? Hangi hakim, hangi savcı cesaret edip, sorgulayacak. Buradan dürüst hakim ve savcılara sözüm yok. Ama taraflı ve partili yargıya çok sözümüz var. Onlar artık devletin ve milletin hakimi ve savcısı olsunlar” diye konuştu.  

ÜLKENİN ÇİVİSİ ÇIKTI
CHP’li Alban, bize düşen görev tez zamanda seçime gitmektir diyerek, “Bu ülkede kapanan kepenkleri açmak. Senin halkı ve esnafı kapatıp kongrelerini yaptığı dönemleri hiç kimse unutmadı. Bu salgın da vaka çoğaldıysa AKP Kongrelerinde çoğalmıştır. Biz ülkenin Muğla’nın geleceğini kurtarmaya, devletin adaletli bir şekilde yönetilmesine şimdiden kararlıyız ve tez elden sandığı istiyoruz. Recep Tayyip Erdoğan sandığı bir an önce getirsin Fethiye halkı da ona dersini versin. Helallik istiyordu onu da sizin takdirinize bıraktım. Ülkenin çivisi çıkmış durum da, neden? Yönetenler doğru yönetmiyor, yönetenler yandaşa çalışıyor. Halkın yararına çalışan iktidar şuan yok, 19 yıldır sadece kendisine ve yandaşlarına çalışan iktidar var. 5’li çetesine hizmet eden bir iktidar var, bu iktidardan tez elden kurtulmak lazım. Genel Başkanımız söyledi ”biz devleti yönetmeye hazırız, hemen sandığı getir. Kaçma bundan Erdoğan” dedi. Bu ülkenin yüzde yetmişi iktidara hazır AKP’yi de göndermeye hazır” dedi.   

Onur Çadır

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN