Ege Ve Akdeniz Bölgelerinde İlk Ve Tek

Fethiye'de geçtiğimiz ay kurulan Fethiye Bölge Veteriner Kliniği, bütüncül kalite ve hizmet anlayışı ile etik ilkelerden ödün vermeden can dostlarımıza koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmeti sunuyor. 7/24 acil servise sahip olan klinik bilimsel ve son teknolojiye sahip altyapısı, hekim kadrosu, doğru tanı ve hizmet anlayışını destekleyen güncel bir yaklaşım anlayışı ile hareket ediyor.

PAYLAŞ

Fethiye Bölge Veteriner Kliniği, Veteriner Hekim Osman Aydın Kara tarafından kuruldu. Hayvan sağlığında profesyonel yaklaşımı ve ileri teknolojisiyle sektöründe çıtasını sürekli yükselten Bölge Veteriner Kliniği, özellikle Fethiye ve çevresi başta olmak üzere tüm Muğla’da yaşayan hayvan dostlarımıza sunduğu kaliteli sağlık hizmetleri ile bölgeyi sağlıkla buluşturmayı hedefliyor. 500 metrekare kapalı alan üzerine kurulu klinik teknolojik donanıma sahip Bilgisayarlı Tomogrofi, Endoskopi, Dijital Röntgen, Lazer Terapi, Hidroterapi Havuzu, Fizyoterapi Cihazı, Tam Donanımlı Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi, Otomatik Vantilatörlü Gaz Anestezi Cihazı, Yoğun Bakım Ünitesi, Doppler Ultrasonografi, EKG, Kan Sayım, Kan Biyokimyası, Hormon, Kan Gazı, Koagülasyon, İdrar Analizi gibi imkanlara sahip Tam Donanımlı Araştırma Laboratuvarı ile hizmet vermektedir. 

Birçok yeniliği ve özelliği Fethiye’ye kazandıran Fethiye Bölge Veteriner Kliniği Kurucusu Veteriner Hekim Osman Aydın Kara, hayvan sağlığı üzerine tanınmış isimlerin yer aldığı seminerlere konuşmacı olarak katıldı. Fethiye ve bölgesinde önemli bir eksikliği giderdiklerini kaydeden Kara, deneyimli kadrosu ve en yeni teknolojinin sunduğu imkanlarla hayvanların hayatına dokunuyor. “Birlikte ve daha sağlıklı bir gelecek yaratmak için” ilkesiyle yola çıkan klinikte Ege ve Akdeniz bölgesinde bulunmayan cihazların yer aldığı ifade edildi. Yoğun bakım ünitesi, fizik tedavi rehabilitasyon gibi hizmetlerin de yer aldığı işletme bölgede bir ilk olma özelliği taşıyor. 

ULUSLARARASI STANDARTLARA SAHİBİZ
Fethiye Bölge Veteriner Kliniği Kurucusu Veteriner Hekim Osman Aydın Kara yaptığı açıklamada, “Uzun yıllar İstanbul’da hizmet verdikten sonra ailemin de yaşadığı Muğla’ya geri döndüm ve Fethiye’ye yerleştim. Uluslararası standartlara sahip bir kliniğiz. Ege ve Akdeniz Bölgesi dahil olmak üzere bazı cihazları sadece biz hayvan sağlığı için hizmete soktuk. Bilgisayarlı Tomografi Cihazı, İstanbul ve Ankara’dan sonra sadece Fethiye’de bizim bünyemizde bulunmaktadır. 3 boyutlu görüntüler elde eden bir cihazdır. Bu sayede hayvanların iç organları detaylı bir şekilde incelenebilmektedir” dedi. 

EN YENİ TEKNOLOJİYİ KULLANIYORUZ  
Hayvan sağlığı konusunda birçok yeniliği Fethiye’ye kazandırdıklarını belirten Veteriner Hekim Osman Aydın Kara, “Elinizdeki imkanlar ne kadar fazlaysa sağlığa kavuşmak o kadar hızlı ve kesin tanı ve tedavi oluşturmaktadır. Röntgen, analiz laboratuvarı, kan tahlili bizlere önemli veriler aktarır. Bu anlamda İstanbul’da çok geniş imkanlar var. Birçok şehirden İstanbul’a gidildiğini gördük. Çevre illerde de o kadar kapsamlı veteriner poliklinikleri bulunmamakta. Bu sağladığımız imkanlar ile çevremize katkı sağlamak istiyoruz. İnsanlar kadar hayvanların da sağlığa kavuşması gerekli imkanların sunulması gerekmektedir” şeklinde konuştu. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN