Edebiyat Otobüsü'nün ilk durağı Fethiye

Fethiye Likya Etkinlikleri 2020 programı kapsamında Edebiyat Otobüsü Fethiye'ye geldi. Edebiyat Otobüsü Fethiye Likya Etkinlikleri Kitap Günleri kapsamında Fethiyeliler ile buluşmak üzere Beşkaza Meydanı'nda bulunuyor.

PAYLAŞ

Yoğun ilgi gören Edebiyat Otobüsü’nde birçok kitap indirimli olarak satışa sunulduğu ifade edildi. 23 Ağustos’a kadar sürecek Fethiye Kitap Günleri organizasyonunda birçok şair, yazar ve edebiyatçı Fethiyelilerle buluşacak. Geçtiğimiz yıl Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenen “Likya Söyleşileri” adlı etkinliğin ikincisi bu yıl kitap günleriyle zenginleşecek. Bu yılki etkinliklerde çeşitli söyleşiler, konferanslar ve atölye çalışmaları da yer alacağı ifade edildi. 

Edebiyat Otobüsü Sorumlusu Yılmaz Korkmaz yaptığı açıklamada, “Edebiyat Otobüsü projesi üzerinde bir aydır çalışıyoruz. İlk durağımız Fethiye oldu. Fethiye’deki etkinliğimiz 7-23 Ağustos tarihleri arasında olacak. Her gün bir söyleşi bir programımız olacak. Diğer il ve ilçelerle organizasyonlarımız devam edecek. Otobüsümüzde şu an 5 bin kitap var. Bu sayı gün geçtikçe talepler doğrultusunda artacaktır. Satışlarımızda yüzde 20’den yüzde 50’ye varan indirimlerimiz var. Kitap okumak isteyenler için açık havada bir alternatif oluşturduk. Hijyen tedbirlerimizi aldık. Söyleşiler açık havada ve sosyal mesafeye uygun olacak. Pandeminin bu otobüsün oluşmasında büyük etkisi var” dedi. 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN