Down Kafe'de incelemelerde bulundular

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve diğer yetkililer Fethiye Beşkaza Meydanı yanında bulunan ve salgın nedeniyle açılışı ertelenen Down Kafe'de incelemelerde bulundular.

PAYLAŞ

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye Belediyesi işbirliğinde ilçemize kazandırılacak olan Sen de Gel Down Kafe, hem engelliler için istihdam sağlayacak hem de kazanan ve üreten bireyler olması sağlanacak. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, kar amacı olmayan bu tesis ile sosyal sorumluluklarını yerine getirdiklerini belirtti. Öte yandan açılışın korona virüsü salgını nedeniyle ertelendiği kaydedildi. 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün yaptığı açıklamada, “Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca yapılan bir protokol ile burayı bize tahsis etti. Burada bir sosyal sorumluluğu yerine getireceğiz. Down sendromu olan çocuklarımız sosyalleşme imkanı verecek. Kendi kendilerine yetebilen, kazanan ve üreten bireyler olmasını sağlayacağız. Burada down sendromlu arkadaşlarımızla yardımcı olabilmek adına personellerimiz de olacak. Fethiye Belediyesi’nden kar amacı olmadan tahsisi gerçekleştirildi. Pandemi nedeniyle açılışını biraz erteledik” dedi. 

Bu tür projelerin Muğla genelinde yayılacağını anlatan Başkan Gürün, Fethiye’de bir otogar ihtiyacı olmadığını belirtti. Gürün, “Sözleşme 2022’ye kadar devam ediyor. Eğer şehir trafiğine yoğunluğunun hesaplamasını yapacağız” diye konuştu. 

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Seçim döneminde sosyal sorumluluk projelerine önem vereceğimizi belirtmiştik. Bunlar arasında Down Kafe ve 100 Yaş Evi de vardı. Eşgüdümlü çalışmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Buradaki tadilat ve personel masrafını başkanımız karşılayacak. Önümüzdeki 4 yıllık süreçte uyumlu iki kardeş belediye ile farkındalığımızı hizmetlerimiz ile halkımıza sunacağız” ifadelerini kullandı. 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN