'Diren Wuhan' Yamaç paraşütçülerinden Çinlilere destek

Fethiye'de turizmin 12 aya yayılmasında ve özellikle kış mevsiminde yamaç paraşütü sektörünün canlı kalmasında etkili olan Çinli turistlere paraşüt pilotlarından destek geldi.

PAYLAŞ

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve tüm dünyaya yayılan korona virüsü için Çin’de başlayan “Diren Wuhan” kampanyasına Ölüdeniz’deki yamaç paraşütü pilotları da destek verdi. Bir grup Çinli turisti Babadağ’dan Ölüdeniz’e yamaç paraşütü ile uçuran pilotlar, Çince “Diren Wuhan” yazılı afiş açtılar. 
Yamaç paraşütü sektörünü canlı tutan Çinli turistlerin şu günlerde yaşadıkları korona virüsü tehdidi üzerine Çin’de başlayan “Diren Wuhan” kampanyasına Ölüdeniz’dekiyamaç paraşütü pilotları da destek verdi. Yörede bulunan Çinli turistleri Babadağ’ın bin 200 metrelik karlıpistinden Ölüdeniz Belceğiz Plajı’na uçuran yamaç paraşütü pilotları, bir grup Çinli turiste “Diren Wuhan” yazılı afiş açarak destek verdiler. Güneşli ve güzel havada Ölüdeniz’i bu kış mevsiminde yamaç paraşütü ile gökyüzünden izleyen Çinli turistler, ülkelerinde yaşanan korona virüsü kabusunun kısa sürede atlatılmasını umduklarını söylediler. 
Yamaç Paraşütü Pilotu Cemal Ovet, “Wuhan’da çıkan korona virüsünden dolayı paraşüt camiası olarak oldukça üzgünüz. Daha önce birkaç kez uçurduğumuz Çinli arkadaşların ülkelerinde karantina altında olduğunu öğrendik. Acil maske ihtiyaçları bulunduğunu duyduk. Camia olarak arkadaşlarla para toplayıp, en kısa sürede maske alıp göndereceğiz. Şu anda sektör olarak yüzde 70’lik pazarımızı kaybettik. Her şey para değil. Öncelikle sağlık önemli. Fethiye turizmimiz için kayıp yaşanıyor. Bugün de Çin’den gelen gruba yamaç paraşütü keyfi yaşattık. Kış mevsiminde günlük 100-150 kişi uçuruyorduk. Şu anda durma noktasına gelindi. Çin’de Diren Wuhan şeklinde kampanyalar başladı. Biz de Ölüdenizli pilotlar olarak Çin halkının bu kampanyasına katılıyoruz. Virüsten dolayı tedirginiz. İnşallah bu virüs durdurulur” ifadelerini kullandı. 

Çinli turistler Ölüdeniz’e ve yamaç paraşütüne hayran kaldıklarını belirterek, “Ülkemizdeki kabusun bir an önce sona ermesini istiyoruz” dediler. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN