Dinamik modelde, gıda ürünleri de denetlendi

İç İşleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen genelge ile Kontrollü Normalleşme Döneminde Dinamik Denetim Modeli temel esasları kapsamında gıda denetimleri başladı. Muğla genelinde ve ilçelerinde, 6 Mart Cumartesi günü gıda ürünleri satılan yerlerde toplam 475 denetim gerçekleştirildi. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın il ve ilçe müdürlüklerince gerçekleştirilen gıda denetimlerinde Muğla genelinde toplam 30 ekip görev yaptı.

PAYLAŞ

Yeni normalleşme sürecinde başlatılan Dinamik Denetimler, Muğla ve ilçelerinde hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın il ve ilçe müdürlüklerince gerçekleştirilen gıda denetimlerinde Muğla genelinde toplam 30 ekip görev yaptı. Denetimlerde, teknik personeller birçok işletmeyi gezerek kontrollü normalleşme döneminde alınması gereken tedbirlerle ilgili denetim faaliyetinde bulundu.
Dinamik denetimin ilk günü sadece gıda denetimlerinde İl geneli 30 ekip ile 475 denetim gerçekleştirildi. Fethiye’de de Gıda Kontrol ekipleri tarafından genel ve özel hijyen kurallarına uyulması, maske kullanımı, sosyal mesafenin korunması, ürünlerin tüketicilere sunumu esnasında muhafaza koşulları ve hijyen koşullarının sağlanması amacıyla kontrol ve denetimler gerçekleştirildi. Yapılan resmi kontrollerde işletmelerde personel ve işletme sahiplerine COVİD-19 virüsü tedbirleri ve işletme içi salgın planı hakkında bilgilendirme yapıldı.
(GÜLYÜZ YURDAGÜL SIRT)
 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN