Başkan Karaca, 'Kadınlarımız sevgi ve emekleri geleceğimizi şekillendirmektedir'

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Karaca, 'Fedakarlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle geleceğimizin şekillendirilmesinde hayati role sahip olan kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyorum. Tarihimize baktığımızda Türk kadını daima baş üstünde tutulmuştur' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

Türkiye Cumhuriyeti’nde birçok Avrupa ülkesinden önce kadınlara demokratik haklar verildiğini kaydeden Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasını kabul etmiştir. Fedakârlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle geleceğimizin şekillendirilmesinde hayati role sahip olan kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum. Tarihimize baktığımızda Türk kadını daima baş üstünde tutulmuştur. Özellikle Ülkemizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimleri ile aydınlanan Türkiye Cumhuriyeti'nde birçok Avrupa ülkesinden önce kadınlara demokratik hakları verilmiş, kadınlar sosyal hayatta hak ettikleri yerlerini almıştır” dedi. 

Açıklamasını sürdüren Başkan Karaca, “Toplumsal yaşamın her kademesinde ve her zaman önemli roller üstlenen kadınlarımız, üstün fedakarlık duygusu içinde yaptıkları çalışmalarla, ülkenin her açıdan kalkınmasında büyük bir payın sahibi olmuşlardır. Bu vesilelerle başta tüm şehit anneleri ve eşleri olmak üzere; yaşamın her anında her türlü fedakârlıkta bulunan, yokluğumuzu ve sıkıntılarımızı paylaşan, her zaman yanımızda olan tüm fedakar kadınlarımızın ve attığım her adımda bana güç veren eşim ve kızlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum” şeklinde ifadeler kullandı. 
 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN