DEPREMDE YAŞAMINI YİTİREN ALİ BİLDİRİCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Seydikemer'den İzmir'de yaşayan oğullarını eşi ile birlikte ziyarete giden ve depremde enkaz altında kalarak hayatını kaybeden Ali Bildirici'nin cenazesi Muğla'nın Seydikemer ilçesinde toprağa verildi. Seydikemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Bildirici'nin de akrabası olan Ali Bildirici'nin (58) cenazesine çok sayıda vatandaş katıldı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

İzmir’de yaşayan göz doktoru oğlu Çağdaş Bildirici’nin yanına giden  Ali Bildirici, Rızabey apartmanında bulunduğu sırada meydana gelen 6,8’lİk depreme yakalandı. Depremde bina yıkılırken, Bildirici, eşi ve oğlu enkaz altında kaldı. Depremde Ali Bildirici ile aynı evde olan eşi ve oğlu Çağdaş’ın farklı odalarda oldukları için kurtulurken, Ali Bildirici ise hayatını kaybetti.
İzmir depreminde yaşamını yitiren Seydikemerli Ali Bildirici’nin cenazesi Seydikemer'in Atlıdere Mahallesi’nde ikindi namazına müteakip toprağa verildi. Kovid-19 salgını nedeniyle pandemi koşullarına uygun olarak kılınan cenaze namazında duygusal anlar yaşandı. Babasının tabutunu en önde iki kardeş Doktor, Çağdaş ve Çağlar Bildirici taşırken bu anı görenler gözyaşlarını tutamadı. Cenaze merasimine Ali Bildirici’nin evlatları ile Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Seydikemer Belediyesi yetkilileri, muhtarlar ile çok sayıda vatandaş katıldı. Seydikemer Yörük Türkmen Derneği Başkanı İsmail Uzunoğlu, depremde vefat eden Ali Bildirici’nin çocukluk arkadaşı olduğunu belirterek “Güler yüzlü ve herkesle barışık bir insandı. İzmir’e doktor oğluna ziyarete gitmişti. Burada gördüğünüz gibi çok seveni vardı. Kardeşimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Seydikemer Belediyesi tarafından yapılan açıklamada da; “İzmir'de meydana gelen depremde hayatını kaybeden, Seydikemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Bildirici'nin de akrabası olan Ali Bildirici'nin vefat haberi bizleri derinden üzmüştür. Merhum Ali Bildirici'ye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz” denildi.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN