DENEYAP Teknoloji Atölyesi Yaz Okulu başladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı TÜBİTAK T3 Vakfı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ortaklığında, ilk etapta 12 ilde başlatılan DENEYAP projesindeki pilot iller arasında yer alan Muğla'da Yaz Okulu dün saat 11:00'da Uluslararası Gençlik Merkezinde başladı. Projeye gençler ve onları yalnız bırakmayan aileleri katıldı. Bilindiği gibi pandemi dolayısı ile okullara ara verilmişti. İşte bu uzun aradan sonra 'Yaz Okulu' uygulaması ile gençler 6 hafta boyunca 6 gün olmak üzere Gençlik Merkezinde ağırlanarak proje kapsamında çalışmalarına devam edecekler.

PAYLAŞ

Bu yılki projenin sağlık önlemleri dolayısıyla her zamankinden farklı olması bekleniyordu. Gerçekten de pandemi kapsamında projede çeşitli önlemlerin alındığı dikkatlerden kaçmadı. Daha önce 20 kişilik olan sınıflar covid-19 önlemleri kapsamında 5 kişilik olacak şekilde revize edildi. Sağlık kurallarına dikkat edilerek gerçekleşen Yaz Okulu’nda toplam 70 öğrenci eğitim görecek ve daha önce de belirttiğimiz gibi gençler 6 hafta boyunca Gençlik Merkezindeki eğitim faaliyetlerine katılabilecekler. Projede gençler “Tasarım ve Üretim” ile “Robotik Kodlama” konularında eğitim görerek hem birbirlerinden feyz alacak hem hocalarından destek görecekler.

Projenin açılışında yer alıp DENEYAP projesine katılan gençler ve ailelerine yönelik bir konuşma yapan Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Sağlık kurallarına uygun bir şekilde sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Öncelikle yaz döneminde tatilinizden feragat edip derslere geldiğiniz için sizlere ve ailenize çok çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki 6 hafta boyunca sağlık kurallarını dikkate alarak ferah ve temiz bir ortamda şimdinin ve geleceğin bilimlerinden olan Tasarım ve Üretim ile Robotik Kodlama konularında hayallerinizi gerçekleştirmek için fırsat bulacak ve onu en iyi şekilde hayata geçireceksiniz. Gençlik Merkezindeki arkadaşlarımızla birlikte sizlere destek olacağımızı ve her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim. Tekrar teşekkür eder, gerçekleştireceğiniz projelerinizde başarılar dilerim” dedi.
 

Emrullah Gök

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN