Çıntar mantarını hem satıyor hem de hediye ediyor

Fethiye ve çevresinde birkaç gündür devam eden yağmur ile birlikte vatandaşlar ormanlık alanlara koşarak, bol bol çıntar mantarı topluyor.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Fethiye, Antalya, Muğla ve Denizli karayolu üzerinde topladıkları çıntar mantarlarını satan vatandaşlar, kısa günde geçim kaynağı temin ediyor. Çoluk çocuk, kadın erkek yol kenarları çıntar satan vatandaşlarla dolarken; Gökben Mahallesi’nden Halis Karasu çıntar almak isteyenlere kolonya ikram edip, aile özelliğini sorup şehit yakınları ve engelli ise ücretsiz olarak çıntar hediye ediyor. Yarım kilosu 15-20 TL’den satılan çıntar mantarının son yağışlarla oldukça arttığı ifade edilirken, protein açısından zengin olduğu belirtiliyor. 

Fethiye-Seydikemer karayolunda kamyoneti ile getirdiği çıntar mantarlarını satan Halis Karasu, müşterilere önce Kovid-19 nedeniyle kolonya ikramında bulunuyor. Karasu, müşteriye şehit ailesi ya da engelli olup olmadığını sorup; alışveriş yaparken engelli ya da şehit ailesi ise ücret almıyor. 

Çıntarın yarım kilosunu 15-20 TL’den sattığını belirten Halis Karasu yaptığı, “Çıntarı dışarıdan temin ediyoruz. Henüz bizim buralarda çıkmadı. Uşak, Kütahya ve Denizli taraflarından getiriyoruz. Yarım kilosunu 15-20 TL civarında satıyoruz. Satışlar oldukça güzel. Yaşlılarımıza çıntarı hediye ediyoruz. Engelliler ve şehit yakınlarından da ücret talep etmiyoruz. Yaptığım bu iş ile iki çocuğumun öğrenim almasını sağlıyorum” dedi. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN