Seydikemer Belediye Meclis Üyesi Şimşek, Son Yolcuğuna Uğurlandı

Kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden eski belediye başkanı ve Seydikemer Belediyesi İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Hasan Şimşek, baba ocağı Seydikemer ilçesinin Seydiler Mahallesi mezarlığında son yolculuğuna dualarla uğurlandı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Büyükşehir yasası öncesi belde olan ve 1994 yılında Demokrat Parti’den Kemer Belediye Başkanı seçilerek 2004 yılına kadar 2 dönem Kemer Belediye Başkanlığı yapan ve 2019 yerel seçimlerinde Seydikemer’de İyi Parti’den Belediye Meclis üyesi olan Hasan Şimşek, bir süre önce geçirdiği kalp krizi nedeniyle tedavi gördüğü Fethiye Devlet Hastanesi’nde 71 yaşında vefat etti. Tedavi sırasında sevenlerinin umutlu bekleyişi önceki gün alınan vefat haberiyle yerini üzüntüye bıraktı. 71 yaşındaki 3 çocuk babası Hasan Şimşek, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

Hasan Şimşek’in Seydikemer ilçesinin Seydiler Mahallesi’nde korona virüs tedbirleri çerçevesinde düzenlenen cenaze namazına ailesi ve yakınları, İyi Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, Seydikemer Belediye Başkan Vekili Harun Hıra, Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Kaynak, Mustafa Ali Türkan, Mustafa Karakuş, belediye meclis üyeleri, yakınları ve sevenleri katıldı. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün, Ankara programı nedeniyle katılamadığı cenaze merasimine İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in çiçek gönderdiği gözlendi. Şimşek, kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna dualar ve gözyaşları arasında uğurlandı. 

SEYDİKEMER’E ÖNEMLİ HİZMETLER KAZANDIRDI 
İyi Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun yaptığı açıklamada, “Hasan Şimşek uzun zamandır tanıdığım ve sevdiğim bir insandı. İyi bir siyasetçiydi” dedi. 

Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven açıklamasında, “Merhum Hasan Şimşek, 2 dönem Kemer Belde Belediye Başkanlığı yaptı. Seydikemer’in duayen bir siyasetçisini kaybetti” diye konuştu. 

Seydikemer Belediye Başkan Vekili Harun Hıra, “2 dönem Kemer Belde Belediye Başkanlığı yaptı ve önemli hizmetlere imza attı. İkinci belediye meclis üyemizi kaybettik. Çok üzgünüz” şeklinde ifadeler kullandı. 

Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş da “Değerli bir ağabeyimizi kaybettik. Çok üzgünüz. Belediye başkanlığı döneminde önemli hizmetlere vesile oldu” dedi. 

Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ali Türkan, “Seydikemer bir büyüğünü kaybetti. Yağmura rağmen yoğun bir katılım oldu” şeklinde konuştu. 

Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Kaynak, “Merhum başkanımız Hasan Şimşek, Seydikemer’in bugünlere gelmesinde büyük emek harcamıştır. Yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi. 

HASAN ŞİMŞEK KİMDİR?
Seydikemer ilçesine bağlı Seydiler mahallesinde 1949 yılında doğan Hasan Şimşek; İlkokulu Seydiler, ortaokulu Fethiye’de tamamladıktan sonra 1970 yılında Dalaman Ziraat Meslek Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Gümüşhane iline Ziraat Teknisyeni olarak atandı. 1973 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra Fethiye İlçe Tarım Müdürlüğü’ne atandı. İki yıl burada çalıştıktan sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na geçip Seydikemer ve Fethiye’nin tüm köylerinde DSİ İşletme Şefi olarak görev yaptı. 1994 yılında Demokrat Parti’den Kemer Belediye Başkanı seçilerek 2004 yılına kadar 2 dönem Kemer Belediye Başkanlığı görevinde bulundu. 2014 yılında tekrar Demokrat Partiden Belediye Başkan Adaylığı yaptı. Demokrat Parti’de değişik dönemlerde Muğla il ve ilçe başkan yardımcılıkları gibi görevlerde de bulunan Hasan Şimşek;  2019 yerel seçimlerinde Seydikemer Belediyesi İyi Parti meclis üyesi seçilmişti.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN