Çiçekçiler Sevgililer Günü'ne hazır 

Çiçekçiler, Sevgililer Günü için sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuldu. Fethiye'de de çiçek mağazaları 14 Şubat Sevgililer Günü hazırlıklarına başladı. Çiçek fiyatlarının geçen yıla oranla arttığı ifade edilirken, çiçek mağazaları Sevgililer Günü'nde saat 10.00 ile 24.00 saatleri arasında evlere servis yapabilecek. Fethiye'de 28 yıldır çiçekçilik yapan Mehmet Koca, Sevgililer Günü hazırlıklarını tamamladıklarını belirterek evlere servis hizmetinin olduğunu söyledi. 

PAYLAŞ

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelge ile 14 Şubat nedeniyle talepte yaşanacak yoğunluk da göz önünde bulundurularak, çiçek satışı yapan iş yerlerinin sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulduğu bildirildi. 12 Şubat Cuma günü 20.00-24.00 saatleri arasında evlere servis, 13-14 Şubat Cumartesi-Pazar günlerinde 10.00-17.00 saatleri arasında müşterilere iş yerinde ve 10.00-24.00 saatleri arasında evlere servis şeklinde hizmet sunması kararlaştırıldı. 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle fiyatların geçen yıla oranla artış gösterdiği kaydedilirken, gül fiyatlarının 15-25 TL, aranjmanların ise 75 TL’den başladığı; orkide ve diğer saksı çiçeği çeşitlerinin fiyatlarının adet ve boyuna göre değiştiği öğrenildi. 

28 yıldır çiçekçilik yapan Mehmet Koca, “Hafta sonu kısıtlamasında sevgililer günü nedeni ile açık tutulmamız bizi sevindirdi. Vatandaşlar gelip alışveriş yapamadığı için bizler servis yapacağız. Şu anlık bir talep yok ama hazırlıklarımızı yapıyoruz. Çiçek fiyatları geçen yıllara göre biraz daha pahalı. Güllerimiz 15 TL’den 25 TL’ye kadar çıkıyor. Aranjmanlar 75 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Orkidelerimiz ise boyut ve adetine göre değişiyor. 13-14 Şubat tarihlerinde saat 24.00’a kadar açık olacağız. Tüm hazırlıklarımızı tamamladık” ifadelerini kullandı.

 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN