CHP, ÇİFTE MİNARELİ CAMİ BOYATIYOR

Fethiye CHP İlçe teşkilatı, başkan Mehmet Demir öncülüğünde başlattığı cami tadilat ve boya işlemlerine bir yenisini daha ekledi. Fethiye ve mahallelerinde boya ve badana eksikliği bulunan camilerin tespit edilmesinin ardından 5 camiyi boyayıp teslim eden CHP Fethiye İlçe Teşkilatı Karaçulha mahallesindeki çifte minareli Karaçulha Çamlıca Caminde de boya ve badana işlemi başlattı. CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir ' Camilerin boyanması konusunda talep sayısı 30'a çıktı. Biz boya ve badana eksikliği bulunan okullarımızı da boyamak istiyoruz. Ancak pandemi bahane edilerek izin verilmedi' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir ve Yönetim Kurulu Üyeleri Fethiye ve mahallelerindeki camilerin boya ve badana işlemlerine bir yenisini daha ekledi. CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir Karaçulha mahallesindeki çifte minareli 1500 kişi kapasiteli Çamlıca caminin boya ve badana işlemlerini başlattı. Eline fırçayı alıp camiyi kendi elleriyle de bir süre boyayan İlçe Başkanı Mehmet Demir beraberinde Karaçulha mahalle muhtarı Mustafa Gizli ve vatandaşlarla birlikte camide başlayan boya ve badana işlemlerini yerinde gördü.

Daha önce 5 caminin boya ve badana işlemlerini tamamladıklarını söyleyen  Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, “Camilerin boyanması konusunda talep sayısı 30’a çıktı, bugün itibariyle 6. camimizi boyuyoruz. Hedef olarak 11 cami düşünüyorduk ama şu an itibarıyla boyanması gereken cami sayısı 30’a çıktı.  Bu 30 caminin de boyanması konusunda söz verdik. Karaçulha Çamlıca Camii, Fethiye’nin en büyük camisi. Karaçulha Muhtarı Mustafa Gizli’den boya konusunda talep geldi, biz de ona bu konuda elimizden geleni yapacağımızı söyledik. Bize destek veren hayırseverlere çok teşekkür ediyoruz” dedi.

16 OKUL TESPİT ETTİK

CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir okulların boyanması için de çalışma başlattıklarını ancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce pandemi gerekçesi öne sürülüp izin verilmediğini söyledi. Demir “ Fethiye’de boyanması gereken 16 okul tespit ettik ve bu okulların boyanması konusunda Milli Eğitim Müdürlüğü ile iletişime geçtik. Konu ile ilgili okulların boyanmasına pandemi döneminden dolayı izin verilmedi. İzin verilseydi 16 okulu da boyayacağımızı taahhüt etmiştik. Fethiye’ye hizmet etmek için elini taşın altına sokan bir İlçe Başkanı ve ilçe örgütüyüz. Tüm Fethiye CHP İlçe Örgütü olarak mahalle muhtarlarımız ile ortak hareket ediyoruz” dedi.

ÜYE SAYIMIZ 2 BİNİ GEÇTİ

Bazı yaptıkları projeleri hatırlatan CHP’li Başkan Mehmet Demir 250-300 adet tablet dağıttıklarını belirterek Fethiye’de yep yeni bir proje daha yapıp yaşlı vatandaşlara Pazar arabaları dağıtacaklarını ifade etti. Dermir “ Biliyorsunuz şuana kadar 250-300 adet tablet dağıttık. Fethiye halkının kalbine dokunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde bir büyük projemiz daha var, gelecek hafta Cuma ve Pazartesi günü yaşlı vatandaşlarımıza pazar arabaları dağıtacağız. Diğer projemiz ise her evde bir Nutuk olması için 29 Ekim’de 2 bin 500 Nutuk dağıtacağız. İlçe Örgütümüz, mahalle temsilcilerimiz müthiş çalışıyor. Aday olurken de söylemiştim, 953 ilçe içerisinde üye sayısı olarak ilk 3 gireceğiz demiştim. Göreve geldiğimden bu yana 2 bin 160 üye kaydı gerçekleşti. Üye sayısı bakımından hedefimiz 10 bin, bu sayıyı yakalamamıza az kaldı bunun için çok mutluyuz” dedi.

CHP’NİN AYAK SESLERİ

Fethiye’de birinci parti olmanın yanı sıra vatandaşlara dokunarak Karaçulha mahallesinde de sandıktan birinci parti çıkacağız diyen Mehmet Demir “ İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza her türlü desteği veriyoruz. Bu yol çok uzun, gençliğimiz var, bu yolda hep beraber hizmete devam diyoruz. Erken seçim istiyoruz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ayak sesleri geliyor, iktidara yürüyoruz. Halkımızdan bu konuda olumlu tepkiler alıyoruz bu bizi gururlandırıyor. Böyle giderse Karaçulha’da sandıktan 1. Parti olarak çıkacağımıza inanıyoruz. Böyle bir hizmet fırsatı verdikleri için Karaçulha halkına ve Muhtar’ımız Mustafa Gizli’ye teşekkür ediyoruz” dedi.

BOYASI SOLMUŞ CAMİ GÖRMEYECEKLER
Karaçulha Muhtarı Mustafa Gizli’de yoldan geçen vatandaşlarımız artık boyası solmuş cami görmeyecekler diyerek “ Fethiye Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mehmet Demir’e, Çalıca’daki camimizin boya bakımlarını yaptırdığı için mahallem ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Camimizin bulunduğu yerdeki yol, turizm cenneti Fethiye’ye giriş yollarından bir tanesi. Bölgedeki yerli halkımız ve Fethiye’ye tatil için gelen misafirlerimiz artık buradan geçerken boyası solmuş bir cami görmeyecek” diye konuştu. 

VATANDAŞLAR MEMNUN
Tahir Özkan isimli vatandaş ise CHP İlçe Başkanına teşekkür ederek “ İlçe Başkanımızı çok seviyoruz. CHP’den ilk defa bu kadar halka hizmet eden bir başkan seçildi. Biz üyeler olarak İlçe Başkanımızın arkasındayız” diye konuştu.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN