FIRAT, ''MASKE ALIŞKANLIK HALİNE GELDİ''

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelge kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Fethiye'de de maske ve sosyal mesafe denetimleri gerçekleştirildi. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, 'Farkındalık oluşması adına Türkiye'de denetlemeler aynı gün ve aynı saatte yapılıyor. Bütün amacımız vatandaşları korona virüse karşı bilinçlendirmektir' dedi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Fethiye'de korona virüse karşı farkındalık oluşturmak amacıyla maske, sosyal mesafe ve temizlik denetlemeleri gerçekleştirildi. Fethiye'de Cuma pazarında gerçekleşen denetimlere Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, Fethiye Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen, Fethiye İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ruhsar Doyuk, Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdür vekili Fahri Alaşan ile diğer görevliler katıldı. Cuma pazarında üreticiler ve tüketiciler ile sohbet eden Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, hayırlı pazarlar dileğinde bulundu. Kaymakam Eyüp Fırat başkanlığındaki denetleme heyeti; üretici pazarında bulunan esnaflara ve vatandaşlara Kovid-19 salgını önleme tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve maskenin önemi hakkında hatırlatmalarda bulundu. Kaymakam Fırat ve beraberindekiler daha sonra çevredeki kıraathane ve kafelere de ziyarette bulunup, vatandaşlara maske ve sosyal mesafenin önemini vurguladı. 

GEVŞEMEMELİYİZ
Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, “Denetlemeler haftalık belli bir rutin dahilinde olmaya başladı. Tüm ekip arkadaşlarımız ile birlikte sahaya iniyoruz, bu tüm Türkiye’de böyle. Denetlemelerin tüm Türkiye’de eş zamanlı olması güzel bir farkındalık oluşturuyor. Ülkemizdeki tüm valilerin, kaymakamların ve belediye başkanlarının sahada olması büyük bir farkındalık oluşturuyor. El birliği ile bu virüse karşı mücadele ediyoruz. Belki de bunun en belirgin önceliği taktığımız maskeler, sosyal mesafeye dikkat etmek. Fethiye’de özellikle maske alışkanlık haline geldi inşallah bu durumu yüzde 100 oranına çıkarmak istiyoruz, bizim hedefimiz yüzde 100. Kesinlikle önlemler konusunda gevşememek gerekiyor. Oldukça iyi durumdayız ama dediğim gibi hedefimiz maske ve sosyal mesafe kurallarının doğru uygulanmasında yüzde 100 oran yakalamak” ifadelerini kullandı. 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN