Çevre Haftası buruk kutlanıyor

5 Haziran Dünya Çevre Günü buruk kutlanıyor. Kovid-19 tedbirleri nedeniyle çevreci dernekler bu yıl etkinliklere ara verirken, Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle çelenk töreni düzenledi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Törene Fethiye Belediye Başkan yardımcısı Güzide Özkaya, Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak ve diğer ilgililer katıldı. Pandemi nedeniyle sosyal mesafe ve maske tedbirleri alınarak yapılan çevre haftası çelenk sunma töreninde Atatürk Anıtı’na çelengi Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak sundu. Atatürk Anıtı önünde Belediye Çevre Biriminin toplu fotoğraf çekiminin ardından günün anlam ve önemi ile ilgili olarak gazetecilere açıklama da bulunan Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak, “Bildiğiniz gibi 5-12 Haziran’ı yaklaşık 12-13 senedir büyük şenliklerle ve etkinliklerle kutlamaya çalışıyoruz. Tabi ki bu bir farkındalık günü ama pandemi dolayısıyla faaliyetlerimiz çocuklar olmadan birazcık şenlik olmadan geçti” dedi. 
HALKIMIZIN SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRMESİNİ İSTİYORUZ
Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak, “ Bildiğiniz gibi 5-12 Haziran’ı yaklaşık 12-13 senedir büyük şenliklerle ve etkinliklerle kutlamaya çalışıyoruz. Tabi ki bu bir farkındalık günü ama pandemi dolayısıyla faaliyetlerimiz çocuklar olmadan birazcık şenlik olmadan geçti. Tabi ki bu durum ara verdiğimiz anlamına gelmiyor. Birçok etkinlik yapacağız deniz dibi dalış etkinliği gibi. Paydaşlarımız, değerli yurttaşlarımız olmadan biz çevrenin korunması faaliyetlerine ne kadar önem verirsek verelim başarıya ulaşamayız. Fethiye halkımızdan üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesini talep ediyoruz. Bildiğiniz gibi iklim değişikliği çok önemli. Marmara denizinden bunu görebiliyoruz. Dolayısıyla Fethiye gibi güzel, hassas yeri doğasıyla, yeşiliyle, toprağıyla korumamız gerekmekte. Bu anlamda bütün yurttaşlarımıza dikkatli olmasını ve birlikte çalışmasını tavsiye ediyoruz” ifadelerini kullandı. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN