Cengil, 'Devletimiz tüm imkanları seferber ediyor'

AK Parti Fethiye Gençlik Kolları Başkanı Sinan Cengil yaptığı yazılı açıklamada CHP Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamayı kınadı. Türkiye genelinde sağlık çalışanlarının özverili bir şekilde çalıştığını kaydeden Cengil, 'Bu konuda devletimiz tüm imkanları seferber ediyor. AK Parti Fethiye Gençlik Kolları olarak sağlık çalışanlarımıza teşekkür pankartıyla destek olduğumuzu ifade etmemizden rahatsızlık duyan CHP Fethiye İlçe Başkanlığını kınıyoruz' şeklinde ifadeler kullandı.

PAYLAŞ

Dost Gazetesi Muhabiri Fatih Dereli'nin haberine göre; 

Alınan kararların Fethiye Devlet Hastanesi’nin pandemi hastanesi ilan edildiğini belirten AK Parti Fethiye Gençlik Kolları Başkanı Sinan Cengil, “Ülkemizde ilk vakanın 11 Mart itibarıyla görüldüğü Covid-19 (yeni tip koronavirüs) nedeniyle ülke genelinde birtakım kararlar alınmış ve bunun sonucunda da ilçemiz Fethiye Devlet Hastanesi pandemi hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Fethiye’de de sağlık çalışanlarımız, gece gündüz demeden fedakarca mesleklerini icra ederken, AK Parti Fethiye Gençlik Kolları olarak sağlık çalışanlarımıza teşekkür pankartıyla destek olduğumuzu ifade etmemizden rahatsızlık duyan CHP Fethiye İlçe Başkanlığını kınıyoruz” dedi. 

“Sağlık çalışanlarımız, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu destek paketleri ile maddi ve manevi desteklenirken, AK Parti Fethiye Gençlik Kolları olarak da fedakar sağlık çalışanlarımızın yanlarında olduğumuzun bilinmesini isteriz” diyen Cengil, “Sağlık çalışanlarımızın koronavirüsle mücadelesi esnasında morale ihtiyaçları olduğu bir gerçektir. Bizler de teşekkür pankartıyla hem verdikleri emeğe teşekkür etmek hem de moral vermek istedik. Basını davet edip, bakkal camına parti pankartı asarak veresiye defteri satın alan bir anlayışın istismardan söz etmesi de abesle iştigaldir. Devletimizin halkının hizmetine sunduğu şehir hastaneleri ile, dünyada ilk olarak yapılan, istenildiğinde yoğun bakım standartlarına dönüştürülebilecek kapasitede yatakların varlığı bir yana, tüm imkanlar da halkımız için seferber edilmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öngörüsüyle, Nisan 2019’da Pandemi Ulusal Hazırlık Planı yapılmış olup, tüm dünyanın arayıp bulamadığı en etkili ilacı devletimiz hiçbir vaka yok iken 1 milyon kutu olarak depolamış ve her tedavide kullanmaya başlamıştır. Adana’da boş fuar binasını örnek sahra hastanesi olarak gösteren bir anlayışın, devletimizin koronavirüsle mücadelesini anlamasını elbette beklemiyoruz. Bizler, AK Parti Fethiye Gençlik Kolları olarak koronavirüsle mücadele noktasında üzerimize düşen sorumlulukları biliyor ve yerine getiriyoruz. Sağlık çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyoruz” ifadelerini kullandı. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN