Bronz ve Gümüş cankurtaran eğitimleri tamamlandı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından bronz (havuz) kategoride 3 gün, gümüş (deniz) kategoride ise 5 gün süren cankurtaran eğitimleri tamamlandı. Eğitimleri başarıyla tamamlayan 17 kişi, cankurtaran belgesi almaya hak kazandı.

PAYLAŞ

TSSF Dalış ve Cankurtaran Eğitmeni Savaş Yapman tarafından verilen eğitim 17 Haziran’da başladı. Havuz kategorisi eğitimleri Aliş Otel’de, deniz kategorisi eğitimleri ise Çalış Plajı’nda gerçekleştirildi. Eğitimlere katılan kursiyerler, havuz ve denizde boğulma tehlikesi geçiren kişileri su dışına çıkarma ve çıkardıktan sonra yapılacak ilk yardım müdahaleleri konusunda teorik ve uygulamalı eğitime tabi tutuldu. Eğitime katılan 17 kursiyerden 9’u gümüş kategorisinde, 8’i ise bronz kategorisinde cankurtaran belgesi aldı.

‘Tüm işletmelerde geçerli’

‘Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Cankurtarma Yönetmeliği’ kapsamındaki eğitim sonunda alınan belgeler, sertifikalı cankurtaran çalıştırma zorunluluğu olan tüm işletmelerde geçerli oluyor. Belgelerin 2 yıllık geçerlilik süreleri dolduktan sonra yenilenmeleri gerekiyor.

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN