Birinci olağan genel kurul tamamlandı

Nif Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin birinci olağan kongresi Çalış Yörük Çadırı tesislerinde gerçekleşti. Korona virüsü salgını tedbirleri kapsamında gerçekleşen birinci olağan genel kurulun divan başkanlığını Yüksel Köse ve divan başkanlığı yardımcılıklarını da Medet Topçu ile Murat Yalçın yaptılar.

PAYLAŞ

Genel kurula; Fethiye Yörük ve Türkmen Derneği Başkanı Ramazan Kıvrak, Seydikemer Yörük ve Türkmen Derneği Başkanı yrıca Muğla İl Beyi İsmail Uzunoğlu ile Kadın Kolları Başkanı Halime Karagöz ve dernek üyeleri katıldılar. Saygı duruşunda bulunulup ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başlayan genel kurulda; faaliyet raporları ve denetleme raporları okunarak oy birliğiyle kabul edildi. 

Tek liste ile gidilen olağan genel kurulda mevcut başkan Ali Arsal güven tazeledi. Nif Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin yeni yönetim kurulu asil üyeliğine; Ali Arsal (başkan), Murat Yalçın, Ramazan Yenigün, Cevdet Türkmen, Medet Topçu, denetim kurulu asil üyeliğine de; Ahmet Arsal, Aydiner Yenigün ve Yusuf Balcı seçildiler. 

Nif Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Arsal konuşmasında “Yörük ve Türkmen kültürünü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla geçtiğimiz yıl kurulan derneğimiz pandemi  tedbirleri kapsamında faaliyetlerine devam etmektedir. Bildiğiniz gibi tüm dünyayı ve ülkemizi etkiyen covid-19 salgını nedeniyle etkinliklerimize ve projelerimize ara vermek zorunda kaldık. İnşallah bu salgından kurtulur normal hayata bir an önce döneriz. 1. Olağan genel kurulumuza katılan tüm kardeşlerime ve büyüklerime çok teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN