Bayram öncesi son pazar boş kaldı

Fethiye Belediyesinden yapılan açıklama ile Kurban Bayramının 1. Gününe denk gelen Salı Pazarı, Arefe günü (bugün) kuruldu. Bayram alışverişi yapmak için gelen vatandaşlar alışverişlerini yaparken, bayram öncesi son pazarın sakin olması dikkat çekti.

PAYLAŞ

Bayram alışverişlerini yapmak isteyen vatandaşlar için Fethiye Belediyesi Salı Pazarını 1 gün öne çekerek, Arefe günü kurulmasını sağladı. Pazarcı esnafının ve vatandaşın Kurban ibadetini huzur içinde yerine getirebilmesi için alınan karar pazarcı esnafını sevindirirken, pazarın sakin olması esnafı şaşırttı. 
“PAZAR ÇOK SAKİN GEÇİYOR”
Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra, “Bu sene Kurban Bayramı’nın 1. Gününe denk gelen Salı Pazarı, vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın bayramı daha rahat geçirmesi adına Arefe Günü kuruldu. Maalesef pazarımızda fazla yoğunluk yok. Çok sakin geçiyor. Gün sonuna kadar yoğunluk bekliyoruz. Çünkü başka Pazar yok. Esnafımızda inşallah ellerindeki malları satar. Vatandaşlarımız Salı Pazarı’nın pazartesi kurulacağından çok bilgi sahibi değildi ya da ikinci nedeni Fethiye’de yaşayan vatandaşlarımızın yüzde 60-70’e yakını Seydikemer kökenli, birçoğu tatil münasebetiyle köylerine gitmiş olabilirler. Fethiye yoğun. Dışarıdan yoğun bir tatilci akını var ama bu esnaflara çok yansımıyor. İlk defa bu sene böyle oluyor. Bütün esnaf grubuna sorduğumuzda tatilci var ama iş yok diyorlar” dedi.  
“FETHİYE HALKININ KURBAN BAYRAMI’NI CANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM”
Başkan Adem Hıra, “Fiyatlar gayet makul. Sebze fiyatları mevsim normallerinde seyrediyor. Bu sene meyvenin az olmasından dolayı, meyve fiyatları geçen yıla oranla biraz yüksek seyrediyor. Yeşillikler her sene olduğu gibi mevsim normallerinde. Tüm Fethiye halkının Kurban Bayramı’nı canı gönülden kutluyorum.”
 

Onur Çadır

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN