Arefe Günü mezar ziyaretleri unutulmadı

Ramazan Bayramı'nda salgın nedeniyle uygulanan 17 günlük tam kapanmada yakınlarının mezarlarını ziyaret edemeyen vatandaşlar, Kurban Bayramı arifesinde kabir ziyareti yaptı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Kurban bayramı öncesi mezarlıklar ziyaretçilerle doldu. Ramazan Bayramı'nda salgın nedeniyle uygulanan 17 günlük tam kapanmada yakınlarının mezarlarını ziyaret edemeyen vatandaşlar, Kurban Bayramı arifesinde kabir ziyareti yaptı. Yakınlarının kabir ziyaretine gelen vatandaşlar mezarlık girişindeki çiçekçilerden temin ettikleri çiçeklerle yakınlarının mezarını ziyaret ederek, dualarda bulundular. Kabir ziyaretini gerçekleştiren vatandaşlar, mezarlara çiçek ve mersin dalları bırakıp bakımlarını da yaptılar. Mezar başında yakınları için dua okuyan vatandaşlar, “Geleneksel olarak arife günü ziyarete geliyoruz. Gerekli temizlikleri yapıyoruz. Yakınlarımızın mezarlarını ziyarete geldik. Herkesin bayramı mübarek olsun” dediler. Ayrıca kabristan önünde hayır için kar şerbeti ikramı da yapıldı. 
HERKESİN BAYRAMINI KUTLARIZ
Mezarlık kapısında çiçek satan çiçekçiler ise, “Geçen bayram işimiz daha kötüydü. Elimizde çok çiçek kalmıştı. Bu bayram işler tıkırında orta seviyede gidiyor. Çiçeklerin tanesi 2 TL. Demetler ise 10 TL. Herkesin bayramını kutlarız. Allah herkese sağlık sıhhat versin” ifadelerini kullandı.
HER YIL BU HAYIR YAPILIYOR
Eren Dağ Kar Şerbetçisi Bekir Çam ise, “Hayırseverlerin ölüşleri adına mezarlıkta kar şerbeti ikramında bulunuyoruz. Hüseyin Ağabeyimiz her yıl bu sevabı yapıyor. Kurban bayramının tüm İslam alemine huzur ve sağlık getirmesini temenni ediyorum” dedi. 
AREFE GÜNÜ GELENEKSEL GÖREVİMİZİ YERİNE GETİRİYORUZ
Fethiye Belediye Başkan Yardımcı Oğuz Bolelli ise, “Geleneksel Arefe gününde ölmüşlerimizi ziyaret ettik. Ölmüşlerimizi anmak ve hatırlamak için her zaman olduğu gibi görevimizi yerine getiriyoruz. Yarın Kurban Bayramı Fethiye’miz çok yoğun. Dışarıdan gelen çok kişi var. Halkımız geleneksel Kurban Bayramını, geleneklerine bağlı bir şekilde yerine getirecektir. Bu nedenle hem Fethiyelilere hem de ilçemize dışarıdan gelmiş olanların bayramını tebrik ediyorum” diye konuştu. 

Onur Çadır

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN