Başkan Karaca, '9 milyon TL'lik projeyi 5 milyon TL'ye sağladık'

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, ilçedeki devam eden yatırımları hemen her gün yerinde inceleyerek zamanında bitmesine çaba gösteriyor. Fethiye'nin bu 17 günlük kapanmada belediye faaliyetlerinin hız kesmeden devam ettiğini bildiren Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, pazaryeri mahallesinde yapımı devam eden güneş panelli pazaryeri inşaatında incelemelerde bulundu. 9 milyon TL'lik projenin 5 milyon TL'ye tamamlanacağını ifade eden Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 'Totalde Fethiye'de 300 milyon TL'lik yatırım yapılıyor' dedi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca beraberinde pazaryeri mahalle muhtarı Elyas Akkuş ile birlikte güneş panelli pazaryeri projesinde incelemelerde bulundu. Hemen her gün Fethiye’de belediyenin gerçekleştirdiği projeleri mahalle muhtarları ya da birim müdürleriyle yerinde gören varsa aksaklıkları gideren Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca Fethiye’de totalde 300 milyon TL’lik yatırımın yapıldığına dikkat çekti. 
KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK
Pazaryeri Mahalle Muhtarı Elyas Akkuş, “Mahallemizdeki çalışmadan ben ve mahalle halkım çok memnunuz. Türkiye’de ilk olacak üzeri güneş panelli pazarımız kendi elektriğini kendi üretecek. Mahallem için büyük bir nimet. Başkanım mahalle halkımıza söz vermişti. Sözünü tuttu teşekkür ederiz. Pazar yeri mahallesi halkı merak etmesin bütün sözler bir bir yerine getirilecek.” Dedi.
SEZON ÖNÜNE YETİŞECEK
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’da, seçimlerden önce verdikleri sözleri bir bir tuttuklarını ifade ederek, “Seçimlerden önce vermiş olduğumuz bir sözümüze daha yerini getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şu pandemiden kaynaklı zor şartlarda Fethiye Belediyesi olarak Fethiye’nin bütün mahallelerinde ciddi bir hizmet atağına geçtik. Bu çalışmaların hepsini sezon önüne yetiştirmeye çalışıyoruz. Muhtarımıza ilk göreve geldiğimde de buranın kapalı bir Pazar yerine ihtiyacı olduğunu söylemiştim. Buradaki bütün esnaf arkadaşlarımızın yağmurda, rüzgârda ne zor şartlarda bu bölgede satış yaptıklarını biliyorduk. Hem esnaflarımız adına hem de bölge halkı adına güzel bir projeydi ve bunu hayata geçirdik. Haziran ayı sonu itibariyle hep beraber buradaki kendi elektriğini üreten kapalı Pazar yerimizin açılışını yapacağız” diye konuştu.
5 MİLYON TL’LİK PROJE
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca daha önce temelini attıkları projenin en kısa sürede tamamlanıp açılacağını ifade ederek, “Bu proje 5 milyon TL’ye mal olacak.” Dedi. Karaca, “Proje bedeli KDV dahil 5 milyon ama çok uygun fiyata aldı firma. Normalde şuan ki şartlardan dolayı 9 milyondan aşağıya çıkmayacak bir proje… Buradaki karbondioksit salınımını önleyebilecek aynı zamanda çevreci bir proje bu projemiz. Türkiye genelinde ender, ilk projelerden birisi kendi elektriğini üretecek ve yıllıkta 400 bin TL gibi belediyemize katkı sağlayabilecek bir proje bu. Bölgemize böyle projelerin devamını yapmak istiyoruz. Belediyeler adına 5 MG gibi bir hakkımız var onu da daha ileriki günlerde arazilerde değerlendirmek istiyoruz. Hem belediyemizin gelirini arttırmak hem de çevre adına hayata geçirmek istiyoruz. İlkini Pazaryeri Mahallemizde yapıyoruz. Kapalı Pazar yeri olarakta bu bizim ikinci kapalı pazarımız birincisini biliyorsunuz Göcek’te tamamlamıştık. Pandemi nedeni ile oranın açılışını hala yapamadık. Bölgemizde ciddi yatırımlar var. Sosyal tesisler, meydanlar, çalış düzenlemesi var. Bun yerlerin açılışlarını tüm halkımızla birlikte yapacağız. Bazı bölgelerde ciddi alt yapı yatırımı yapıyoruz. Cumhuriyet tarihinde yapılabilecek en büyük yatırımlarına girmiş bulunmaktayız. Büyükşehrimizin de bize sunmuş olduğu 350 milyonluk büyük bir yatırım var onu bu 5 yıllık süreç içerisinde tamamlamak istiyoruz. Aynı zamanda elektrik dağıtım firması AYDEM ile birlikte ciddi derecede olan enerji sorunlarını çözmek için bir toplu atağa geçtik. Fethiye Belediyesi, AYDEM, Telekom gibi ilgili kurumları bir araya getirerek de buradaki yer altı çalışmalarına hız verdik. Hızlı bir şekilde de devam ediyoruz. Şuanda Fethiye’ye totalde 300 milyonun üzerinde bir yatırım yapılıyor. 5 yıllık süreç içerisinde de 600 milyon civarını bulacağını düşünüyorum. Bazı vatandaşlarımızı ve esnaf arkadaşlarımızı rahatsız ettiğimizi biliyorum. Bu bölgede yapılan bütün yatırımlar burada yaşayan vatandaşlarımız huzur ve refahı geleceği için yapılan yatırımlar. Gerçekten Fethiyemizin ciddi bir alt yapı sorunu var. Bunu kökten bir şekilde çözmek için hizmet atağına geçtik. Bölgemizde şuan da güzel hizmetler oluyor. Geçici rahatsızlık veriyoruz bunları biliyoruz ama biz buradaki vatandaşlardan ve esnaflarımızdan vermiş olduğumuz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz” ifadelerini kullandı.


 
 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN