Avrupa şampiyonu Müezzin Genç, 200 gencin spor yapmasına vesile oldum

Gül Cami Müezzini Cemal Genç, Antalya'da düzenlenen yaklaşık 20 ülkenin ve bin 700 sporcunun katıldığı 6. Uluslararası Avrupa Kick Boks Şampiyonasında Veteranlar kategorisinde Point Fighting branşında Avrupa şampiyonu, Kick Light branşında ise Avrupa üçüncüsü olmuştu. 

PAYLAŞ

25 yıldan bu yana Kick Boks sporu ile uğraştığını belirten Gül Cami Müezzini Cemal Genç, 200 civarında gencin spor yapmasına öncülük ettiğini belirtti. Avrupa şampiyonluğu ve Avrupa üçüncülüğü başarılarından dolayı mutlu olduğunu kaydeden Genç, Fethiye Müftülüğü tarafından düzenlenecek projelerle daha çok genci spora özendirmek adına çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. 

Sporcu Din Görevlisi Cemal Genç yaptığı açıklamada, “Şu an Fethiye İlçe Müftülüğü Gül Camii Müezzin- Kayyımı olarak görev yapmaktayım. 1996 yılından bu yana Kick Boks sporunu yapıyorum. Önceki süreçlerimde Seydikemer İlçe Müftülüğüne bağlı Merkez Eski Camii İmam-Hatipliği görevimle beraber İlçe Gençlik Koordinatörlüğü görevini de yürüttüm. Bu süreçte yapmış olduğum çalışmalarda Kick Boks sporuyla yaklaşık 200 civarında gence ulaşıp lisanslı spor yapmalarına vesile oldum. Yapmış olduğumuz bu çalışmalarda birçok sportif şampiyonluklar ve başarılar yakaladık. Özetle zamanda bu spor sayesinde ulaştığım gençlerimle ahlaki eğitim ve gelişimler, değerler eğitimi, akademik hedefler ve kazanımlar, meslek edindirme ve ailesel kazanımlar konusunda güzel sonuçlara imza attık. Yani birçok gencin ve ailenin hayatlarına dokunduk. Şu an görevli olduğum Fethiye İlçe Müftülüğü’nde, İlçe Müftümüz Sayın Kamil Oktay Hocamızla buradaki gençlere de ulaşabilmek için projemizi güncelleyip hazır hale getirdik. Ancak pandemi ve kısıtlamalardan dolayı tam anlamıyla hayata geçiremedik” ifadelerini kullandı. 

Açıklamasını sürdüren Genç, “Ben de böyle bir dönemde, uzun süredir yarışmadığım Kick Boks sporunda bu yıl, İlçe Müftümüzün bilgisi dahilinde kendim yarışmak istedim. Bu yıl 8-11 Nisan tarihleri arasında Antalya ilinde düzenlenen, yaklaşık 20 ülkenin ve bin 700’ün üzerinde sporcunun katıldığı Turkish Open Avrupa Kick Boks Şampiyonası’nda veteranlar kategorisinde, Point Fighting ve Kick Light Contact branşlarında yarışmacı olarak katıldım. Katıldığım bu şampiyonada Point Fighting branşında Avrupa Kupası Şampiyonu, Kick Light Contact branşında da Avrupa üçüncüsü olarak iki güzel başarı elde etmenin mutluluğunu ve onurunu yaşıyorum. Bu süreçte desteklerinden dolayı İlçe Müftümüz Sayın Kamil Oktay Hocamıza, Kurumuma ve destek olan herkese teşekkürü bir borç bilirim. Başarımız kurumumuza ve destek olan herkese armağan olsun” dedi.

Erdoğan Karagöz

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN