Atık Su Arıtma Tesisine Yoğun İlgi

Fethiye'de 2-3-4 Eylül tarihlerinde halkın ziyaretlerine açılan, işletmesi Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan Atık Su Arıtma Tesisine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

PAYLAŞ

Son zamanlarda Fethiye Körfezi’nde yaşanan renk değişimlerinin ardından çıkan çeşitli iddialar üzerine, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Atık Su Arıtma Tesisi’ni 2-3-4 Eylül tarihlerinde halkın denetimine açmıştı.

Fethiye’de yaşayan vatandaşlar akıllarında oluşan çeşitli soru işaretlerini gidermek ve işleyişi yerinde görmek amacıyla tesise 3 gün boyunca ziyarette bulundular. MUSKİ yetkililerinin eşliğinde tesisi gezen vatandaşlar, tesisin çalışma sistemi, kapasitesi, yeni açılacak tesisin teknik detayları gibi konularda yetkili ağızlardan bilgi edinme imkânına kavuştular.

Atık Su Arıtma Tesisi’nin sadece söz konusu tarihlerde gezilmeyeceğini söyleyen MUSKİ yetkilileri, tesisin kapılarının vatandaşlara her zaman açık olduğunu, herkesin istediği gün ve saatte, görevliler eşliğinde tesisi gezebileceğini vurguladılar. Fethiye’de yaşayan ve tesisi görmeye gelenler arasında, İngilizler başta olmak üzere, Alman, Ukraynalı gibi kişilerin de bulunması dikkat çekti.

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN