ALİ HİLMİ DÖĞERLİ, SON YOLCULUĞUNA DUALARLA UĞURLANDI

Fethiye'nin sevilen simalarından Muğla eski milletvekillerinden vergi rekortmeni ve hayırsever iş adamı Ali Hilmi Döğerli, 91 yaşında kalp yetmezliği nedeniyle geçtiğimiz gün vefat etmişti. Ali Hilmi Döğerli, Türk bayrağının yanı sıra mezun olduğu Galatasaray Lisesi ve Galatasaray formasına sarılı tabutuyla dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

PAYLAŞ

Fethiye'nin tanınmış köklü ailelerinden de olan hayırsever iş adamı, 14 ve 15. Dönem CHP Muğla Milletvekili Ali Hilmi Döğerli’nin cenaze merasimi pandemi kuralları çerçevesinde yoğun bir katılımla gerçekleşti. Yıllarca Fethiye ve Muğla’da vergi rekortmenliği listelerinde ilk sıralarda yer alan hayırsever iş adamı Ali Döğerli, Fethiye Taşyaka şehir mezarlığında ikindi namazı ardından kılınan cenaze namazından sonra  gözyaşları ve dualarla toprağa verildi. Yoğun katılımın olduğu cenaze namazına gelenler covid-19 tedbirleri kapsamında ateş ölçer ile ateşleri ölçülerek mezarlığa alındı. Cenaze törenine ve namaza maskesiz kimse katılmadı. 
Ali Hilmi Döğerli’nin tabutunun üzerine Türk Bayrağı ile Galatasaray Spor Kulübü ve Galatasaray Mektebi Sultani Fethiye’den gönderilen bayraklar yerleştirildi. Ali Hilmi Döğerli; Galatasaray spor kulübünün 6040 sicil numaralı divan kurulu üyesi idi. Fethiye ile Seydikemer başta olmak üzere Muğla ilçelerine yapılan yatırımlarda öncülük yapan Ali Hilmi Döğerli; Türk Fransız Kültür Cemiyeti Başkanlığı, Avrupa Konseyi Danışma Meclis Üyeliği görevlerinde de bulunmuştu. Fethiye Belediyesi Kadın Sığınma Evi, Seydikemer Döğer Sağlık Ocağı ve Döğer Mahallesi ilkokul dersliklerinin yanı sıra başta hastaneler olmak üzere pek çok kuruma destekler yapmıştı. Ali Hilmi Döğerli’nin cenazesi ilk önce evinin önüne getirildi. Burada gözyaşları içerisinde okunan dualardan sonra Ali Hilmi Döğerli’nin cenazesi toprağa verilmek üzere Fethiye Taşyaka eski şehir mezarlığına getirildi. Yoğun kalabalığın olduğu cenaze namazına; Ali Hilmi Döğerli’nin kızları Pınar Başer Döğerli Kafaoğlu, Burcu Gül, damadı Ali Tarık Gül, torunları, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP Muğla Milletvekilleri Burak Erbay, Süleyman Girgin, İYİ parti Muğla Milletvekili ve genel başkan yardımcısı Metin Ergün, CHP eski milletvekillerinden Sami Gökmen ve Ali Cumhur Yaka, Fethiye geçen dönem Belediye başkanı Behçet Saatcı, CHP Fethiye ilçe başkanı Mehmet Demir, İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, Fethiye Galatasaraylı İş Adamları Derneği Başkanı Yunus Önder, Gelecek partisi Muğla il başkanı ve genel başkan yardımcısı Selahattin Kayaman, FTSO Başkanı Osman Çıralı, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Mehmet Soydemir ve başkan yardımcısı Veli Uysal, Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, CHP’li eski siyasetçiler, Fethiye’nin tanımış aileleri ile iş ve siyaset dünyasının tanınmış kişileri katıldılar. Cenaze töreninde TBMM Başkanı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun gönderdiği çelenkler dikkat çekti. Fethiye Müftüsü Kamil Oktay tarafından kıldırılan cenaze namazı öncesinde Ali Hilmi Döğerli’nin kızı Pınar Kafaoğlu Döğerli tarafından kısa bir konuşma yapıldı. Pınar Kafaoğlu Döğerli, “Bu acı günde bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum”dedi.
Cenaze toprağa verilirken torunu Meryem Kafaoğlu’nun mezara çiçekle birlikte bir not kağıdı bırakıp ardından gözyaşları içinde bir şişe su dökmesi dikkat çekti. Döğerli ailesi, cenazenin toprağa verilmesinin ardından taziyeleri Taşyaka Şehir Mezarlığı’nda kabul etti.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN