AK Parti MKYK Üyesi Hıdır, turizmcilerin sorunlarını dinledi

Ak Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Eski Muğla Milletvekili Dr. Mehmet Nil Hıdır, Fethiye'de turizmcilerin sorunlarını dinledi. Hıdır, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mümtaz Kökten ve yöredeki tesis sahiplerinin sıkıntılarını dinleyip, konuyu Bakanlara ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ileteceğini söyledi. 

PAYLAŞ

Ak Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Eski Muğla Milletvekili Dr. Mehmet Nil Hıdır, beraberinde Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve diğer yetkililer ile birlikte Ölüdeniz turizm geliştirme kooperatifi başkanı Mümtaz Kökten ve turizmcilerle toplantıya katıldı. Ölüdeniz Belcekız Butik Hotel’de ki toplantıda Ölüdeniz turizm geliştirme kooperatifi Başkanı Mümtaz Kökten, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte hazırladığı bölge turizmi ile ilgili raporları Hıdır’a sundu. Turizmciler devletten teşvik almadan yörede kentsel dönüşüm sağlanması talebinde bulundular. Pek çok otel ve tesislerin yıllar önce yapıldığını belirten işletme sahipleri hazırlanacak projeye göre turizmde kentsel dönüşümün kaçınılmaz olduğuna dikkat çektiler. Toplantının ardından açıklamada bulunan Ak Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Eski Muğla Milletvekili Dr. Mehmet Nil Hıdır, sorunların çözümü için çaba göstereceğini ifade etti. 

Ak Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Eski Muğla Milletvekili Dr. Mehmet Nil Hıdır “Talebiniz olan konu kentsel dönüşüm ya da turizmde ki dönüşüm meselesi. Sonuçta bunların hiçbiri çözülmeyecek sorunlar değil. Hakikaten Ölüdeniz’in önceden beri sevdiğim en güzel yanı turizmcilerin bir araya gelip, sorunlarına çözüm araması. Dolayısıyla burada birliğiniz var. Birbiriyle iki ayrı gruba ayrılmış turizm sektörü değilsiniz. Tek ses çıkıyor ve bu ses Atilla Koç’u, Erkan Mumcu ve Ertuğrul Günay bakanlarımızı da etkiledi. Yani biz ne zaman gelsek Ölüdeniz de ki bu tek sesleri ve makul ve mantıklı talepler direk başarıyı beraberinde getirdi. Uygulama da bir takım sıkıntılarınız olabilir. Şimdi gelirken yolları gördük. Alim Karaca beyi başkanı hepimiz severiz milletin iradesi ile seçilmiş ama istediğimiz şu 7 gün 24 saat çalış, üç vardiyalı işçi koy, turizm bölgesi burası Anadolu’nun herhangi bir ilçesi değil. 3 aylık bir projen var ise bunu 1 aya düşür bu konu büyükşehir belediye başkanı için de geçerli. Fakat ne yazık ki Muğla da bir kaldırım taşını değiştirmek 2 sene sürüyor. Muğla’nın kanalizasyonu 3 sene kazılı kaldı. Ben 2010 yılında Muğla’ya doğal gazı getirdim, Fen lisesi kavşağına kadar. Hükümetimizin devletimizin güzü ile getirdiği doğal gaz 2021 yılında hala Muğla’nın merkez mahallelerine dağılmış değil. Biz çabuk olalım diyoruz bütün istediğimiz millete hizmet de biraz acele edelim” diye konuştu.
Toplantıda Ölüdeniz’de temmuz, ağustos aylarında götürülen deniz üstü kirliliğinin önlenmesi için FTSO ile birlikte çalışma yaptıklarını anlatan Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperifi Başkan Adayı, Fethiye Belediye Meclis Üyesi ve FTSO Meclis Üyesi Muhammet Kökten, “bu konuda bir proje hazırlıyoruz. 1-2 aya kadar somut adım atacağız. Ölüdeniz lagününün içini özel dalgıçlarla temizletip, Belcekız içinde temizlik filesi projesini hayata geçireceğiz” dedi. 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN