18 Mart Çanakkale Zaferi Haftası ve Şehitler Günü mesajı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, 18 Mart Çanakkale Zaferi Haftası ve Şehitler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

PAYLAŞ

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek mesajında,  “Çanakkale Zaferi, Aziz Atatürk önderliğindeki kahraman vatan evlatlarının, milletimizin kaderini ve dünya tarihini değiştirdiği destanın adıdır. Çanakkale’de Milletimiz, cepheye silah taşıyan kadınlarıyla, askerimize nefes olan hekimleriyle, gözü yaşlı anaların dualarıyla tek yürek olmuştur. Yüreklerindeki vatan ve millet sevgisine, imanlarına sarılan o kahramanlar, canlarını ortaya koyarak kutsal vatan toprağımıza sahip çıkmışlar ve “Çanakkale geçilmez!” sözünü tarihe mühürlemişlerdir.

Öyle görünüyor ki mücadelemiz her zaman farklı koşullarda devam etmektedir. Bugün de çeşitli odaklar tarafından yürütülen faaliyetlerle Ülkemizin geleceğe doğru kararlı ve güçlü yürüyüşü engellenmek istenmektedir. Ancak “Biz buradayız, biz Çanakkale’deyiz” ve ecdadımızdan devraldığımız maneviyatla, güçlü Türkiye’yi hep birlikte ileriye taşıyoruz. Bu bağlamda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği 2023/2071 hedeflerine ulaşmak, Çanakkale Zaferimizi dünyaya yeniden hatırlatmak anlamını da taşımaktadır. Unutulmamalıdır ki bir asırlık bu onurlu zafer, yalnızca ulvi bir hatıra değil, ufkumuzu genişleten, geleceğimizi şekillendirecek güçlü bir ilham kaynağıdır.

Bu düşüncelerle 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin Yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun!” ifadelerini kullandı. 


 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN