Başkan Otgöz Çanakkale diriliş destanıdır

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Çanakkale Zaferi'nin 106. yıldönümü ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Otgöz 'Türk milleti tarihe 'Çanakkale Geçilmez' sözünü altın harflerle yazdırmıştır' ifadelerini kullandı. 

PAYLAŞ

Türk'ün kahramanlığının resmi bir vesikası olan Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümü ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Çanakkale Savaşı’nın bir milletin yeniden diriliş, şahlanış destanı olduğunu vurguladı.   

“Milletimizin birlik ve beraberlik içinde, vatan ve Millet sevgisiyle yazdığı bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünü kutluyor, tüm kahramanlarımızı rahmet ve şükranla yad ediyorum” diyen Otgöz şu ifadeleri kullandı:
“Vatan topraklarını korumak için şahlanan Türk ulusunun tarihe altın harflerle yazdığı Çanakkale Zaferi; tüm dünyaya Türk ulusunun sarsılmaz inancını, millet olma bilincini, azmini, vatan sevgisini göstermiştir. Osmanlı Devleti’nin yaşam mücadelesi verdiği bir dönemde, 1. Dünya Savaşı’nın hayati önem taşıyan cephelerinin biri olan Çanakkale’de hak ile batıl savaşmış; Türk Milletini bin yıllık yurdu olan Anadolu topraklarından atma gayesi içinde olan emperyalist düşmanlara karşı Çanakkale Savaşı, bir milletin yeniden diriliş, şahlanış destanı olmuştur.”

“ÇANAKKALE ZAFERİ HAFIZALARA KAZINDI”
Açıklamasını sürdüren Otgöz, “Türk milleti, ecdadından aldığı güçle, her bir karış toprağına kanını döke döke kazandığı Çanakkale Zaferi’ni hafızalara kazımış, tarihe ‘Çanakkale Geçilmez’ sözünü altın harflerle yazdırmıştır. Çanakkale Destanı, Türk Milletinin ne ilk ne de son destanı olacaktır. Bugün bizlere düşen ise, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı duygularla, düşüncelerle sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere güvenli bir şekilde devretmektir. Bu duygu ve düşüncelerle aziz şehitlerimiz bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, milletimizin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’ni kutluyorum” dedi. 

SEYDİKEMER’DE TÖREN SAAT 11.00’DE 
18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü kapsamında Seydikemer’deki tören saat 11.00’da Kaymakamlık önündeki Atatürk Anıtı önünde gerçekleşecek. Çelenklerin anıta sunulacağı programda, saygı duruşunda bulunulup; İstiklal Marşımız söylenecek. Günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirlerin okunması ile tören sona erecek. 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN