106 yıllık haklı gurur!

Kahraman Mehmetçiğin 106 yıl önce dünyanın en güçlü donanmalarına geçit vermeyerek yazdığı 'Çanakkale Destanı'nın 106 yıllık haklı gururu Seydikemer'de de coşkuyla kutlandı

PAYLAŞ

Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü kapsamında Seydikemer’de tören düzenlendi. Seydikemer Belediyesi önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan tören saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okunmasıyla devam etti. 
Kovid-19 salgınına karşı alınan önlem ve tedbirler çerçevesinde düzenlenen törene; Seydikemer Kaymakamı Ayhan Yazgan, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği, Kıbrıs Gazileri ve ilçe protokol üyeleri katıldı. Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Jandarma Komutanlığı personeli Astsubay Çavuş Muratcan Gülbasfidan yaptı. 

KIBRIS GAZİSİ DUYGULANDIRDI
Törende konuşan Kıbrıs Gazisi Durmuş Ali Dağdelen, “Türk Milleti’nin kahraman askerleri, tarih boyunca düşmana karşı emsalsiz bir mücadele ortaya koymuştur. İşte Çanakkale Destanı da tarih sayfalarına altın harflerle yazılan destansı bir mücadeledir. Aradan geçen 106 yıl boyunca aynı ruh ve anlayışla vatanını korumak için yiğitler doğuran Anadolu toprakları, bu milletin çocuklarını bağrına basmıştır. Bugün Çanakkale’nin Kahraman şehitlerini anmak için buradayız. Allah ülkemize ve milletimize bir daha böyle savaşlar yaşatmasın.” diye konuştu.

ŞEHİTLİK ZİYARET EDİLDİ
Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenin ardından Seydiler Mahalle Mezarlığında bulunan şehitlik ziyaret edildi. Şehit mezarlarına İlçe Kaymakamı Ayhan Yazgan, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Gaziler ve Şehit Aileleri tarafından karanfil bırakılarak dualar edildi.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN